<< Marzec 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     3
  5  910
1617
2628 
Relacja ze spotkania modlitewno-formacyjnego (2018.03.15)

Relacja ze spotkania modlitewno-formacyjnego (2018.03.15)

POSŁUGA CHARYZMATYCZNA (Spotkanie modlitewno-formacyjne, 15.03.2018) Z racji wzrastającej...

Relacja ze spotkania modlitewno-formacyjnego (2018.03.08)

Relacja ze spotkania modlitewno-formacyjnego (2018.03.08)

POSŁUGA MODLITWĄ WSTAWIENNICZĄ (Siedlce, sala przy zakrystii kościoła p.w. św. Józefa,...

 • Wieczór Chwały (22.03.2018)

  Wieczór Chwały (22.03.2018)

  poniedziałek, 19, marzec 2018 16:15
 • Relacja ze spotkania modlitewno-formacyjnego (2018.03.15)

  Relacja ze spotkania modlitewno-formacyjnego (2018.03.15)

  piątek, 16, marzec 2018 18:38
 • Relacja ze spotkania modlitewno-formacyjnego (2018.03.08)

  Relacja ze spotkania modlitewno-formacyjnego (2018.03.08)

  poniedziałek, 12, marzec 2018 15:32

WIOSENNA EWANGELIZACJA SZKÓŁ A.D. 2018

(Siedlce, 06-07.03.2018)

Już po raz trzynasty, bo od 2006 roku, nasza Wspólnota realizuje projekt pastoralny pod hasłem Wiosenna Ewangelizacja Szkół. Przez minione kilkanaście lat rokrocznie posługiwało w tym dziele od kilkunastu do kilkudziesięciu ewangelizatorów. Wygłosiliśmy w sumie blisko 50 serii rekolekcji lub dni skupienia dla uczniów z ponad osiemdziesięciu szkół.

Wobec takich liczb tegoroczna edycja wydaje się być skromnym przedsięwzięciem (tylko jedna seria rekolekcji dla trzech siedleckich szkół ponadgimnazjalnych). Tłumaczyć to należy faktem zmiany charakteru naszej Wspólnoty; zmainy, jaka dokonała się na przestrzeni ostatniej dekady. Wzrosła bowiem średnia wieku grupy z 30-tu do ok. 40-tu lat. Dziś mamy zdecydowanie mniej studentów, ale za to kilkanaście par małżeńskich uczęszczających systematycznie na spotkania formacyjne (4-5 razy w miesiącu). W sumie zaś z naszą Wspólnotą identyfikuje się ponad 90 osób.

Pomimo wspomnianego procesu "transformacji" chcemy kontynuować dzieło Wiosennej Ewangelizacji Szkół tak długo, jak długo będziemy zapraszani do prowadzenia takich rekolekcji. Dlatego z radością przyjęliśmy propozycję prefektów dwóch siedleckich liceów ("Prus" i Królówka") oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ("Elektryk"). Dowodem wspomnianej gotowości do podejmowania takich wyzwań niech będzie ilość osób z WJD, które wyraziły gotowość do tegorocznej posługi. W rekolekcje, które odbywały się w dni robocze w godzinach południowych, zaangażowało się prawie dwadzieścia osób, z których większość musiała wziąć wolne w pracy lub odłożyć na później inne ważne obowiązki. Przez dwa dni młodzież zgromadzona w kościele p.w. św. Stanisława ze skupieniem słuchała konferencji ks. Tomasza pt. "Nie ma tego złego, co by z Bogiem an dobre nie wyszło". Równie wielką atencję i szacunek młodzi ludzie przejawili  słuchając kilku świadectw sióstr z WJD. Wyraźnie poruszyła ich także nasza "autorska" Droga Krzyżowa, której forma miała charakter spektaklu teatralnego. Jednak największą radością duszpasterzy i ewangelizatorów był fakt, że wielu uczniów skorzystało w tych dniach z możliwości spowiedzi i przystpiło do Komunii św. podczas Eucharystii sprawowanej na zakończenie tegorocznych "ćwiczeń duchowych".

Serdecznie dziekujemy wszystkim, którzy wsparli nas w realizacji opisywanego dzieła swoim postem i modlitwą. Przy tej okazji zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebook'u, gdzie można obejrzeć zapis transmisji z pierwszego dnia rekolekcji.