<< Marzec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2
  4  5  6  8  9
111213
1819202223
2526272930

Nauczanie

IMG 0302

SŁOWO BOŻE W EWANGELIZACJI

Bracia i Siostry, jak wiecie w naszej diecezji trwa synod. Najbliższa katecheza synodalna poświęcona będzie Słowu Bożemu w ewangelizacji. Temat ten jak mało który dotyczy również naszej wspólnoty. Bo czym mamy dzielić się z innymi, jeżeli nie właśnie Słowem Bożym. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi materiałami.

Czytaj więcej: SŁOWO BOŻE W EWANGELIZACJI

JAK "ODCZUĆ" MIŁOŚĆ BOGA?

Czekać na uderzenie pioruna? Zaangażować się w akcje charytatywne z pobudek religijnych? Strać się lepszym, tak by Boga przekonać do swoich dobrych chęci? Żaden z tych sposobów nie zapewni Ci stałego poczucia Bożej obecności. Na szczęście Bóg sam podopwiada w Piśmie św., jak możesz Go "spotkać" osobiście.

Czytaj więcej: Jak odczuć miłość Boga (2012.10.19)

TEKST KONFERENCJI DLA MAŁYCH GRUP

 

W Dziejach Apostolskich jest takie opowiadanie, w którym wyraźnie widac jak potrzebne są dary Ducha św. dla chrześcijanina i jak konkretnie je wykorzystyww swoim życiu.

Czytaj więcej: Tekst konferencji na medytację (2011.06.18)

MATERIAŁY Z DNIA SKUPIENIA W NOWYM OPOLU
 (14.05.2011) 

IMG_1034

Zapraszamy wszyskich (szczególnie tych, którzy nie mogli uczestniczyć w ostatnim dniu skupienia w Nowym Opolu) do zapoznania się z prezentowanymi na nich treściami. Całość została podzielona na 3 części.
  

Czytaj więcej: Konferencje z Dnia Skupienia w Opolu Nowym (2011.05.14)

JAK GŁOSIĆ ŚWIADECTWO

Poniżej zamieszczamy konferencję na temat tego jak głosić świadectwo. Jest ona skierowana głównie do osób, które w najbliższych dniach będą się nim dzielić podczas wiosennej ewangelizacji szkół. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kilkoma radami.

Czytaj więcej: Jak głosić świadectwo

TAJEMNICA ŻYCIA I ŚMIERCI

 

1 listopada zatrzymujemy się nad prawdą wiary zawartą w Credo, które odmawiamy każdej niedzieli: „Wierzę w świętych obcowanie”. W uroczystość Wszystkich Świętych pójdziemy na cmentarze, aby nawiedzić groby swoich bliskich zmarłych. Dzień ten prowokuje do zadumy nad tajemnicą życia i śmierci: Co ze mną stanie się po śmierci?

 

Czytaj więcej: Refleksja o przemijaniu

 PIĘKNO ADORACJI


Jednym z ważniejszych źródeł poznawania Jezusa dziś jest adoracja Najświętszego Sakramentu.W czasie adoracji jesteśmy z Nim. Słowo być z (kimś) oznacza przede wszystkim mieć dla niego czas. Kochający się małżonkowie, rodzice i dzieci, przyjaciele pragną jak najczęściej spędzać wspólnie czas, przebywać w swoim towarzystwie, nawet nic nie mówiąc.

Czytaj więcej: Piękno adoracji

NEWS, KTÓRY ODMIENIŁ ŻYCIE MILIONÓW LUDZI


1. Mam dla Ciebie Dobrą Nowinę.

Grób jest pusty! Człowiek, który został zabity przez żołnierzy najlepszej armii starożytnego świata i był na pewno martwy przez trzy dni, Ten Człowiek żyje i ma się bardzo dobrze! A jeśli Jezus z Nazaretu jest silniejszy niż śmierć, to jest On Panem życia i śmierci!

Czytaj więcej: Sensacyjna wiadomość


W marcu 2006 roku w Siedlcach gościliśmy po raz kolejny Ojca Daniela Ange. W trakcie prowadzonej ewangelizacji Ojciec Daniel wygłosił trzy katechezy pod hasłem: "Duc in altum" - Wypłyń na głębię (Łk 5,4). Katechezy te zasługują na szczególną uwagę ze względu na rozpoczynającą się formację chrzcielną w naszej grupie. Prezentujemy pierwszą z cyklu katechezę w szczególny sposób skierowaną do młodzieży.

Czytaj więcej: Katecheza PRZEMIENIENIE o. Daniel Ange

W związku ze zbliżającym się powoli końcem wakacji, serdecznie zapraszamy do przypomnienia sobie swoich morskich wypraw i wysłuchania konferencji pod tytułem "Wypłyń na głębię" wygłoszonej przez księdza Tomasza Bielińskiego. Będzie to dobra okazja do zastanowienia się nad tym, czy ten wakacyjny czas był dla nas naprawdę wypływaniem na głębię, czy może pozostaliśmy na brzegu naszej wiary, żeby się nie zmęczyć na przykład czytaniem Pisma Świętego.

Czytaj więcej: Konferencja "WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ"

W dniach 25-31 lipca 2008 r. w miejscowości Wirów/n. Bugiem Akademicka Grupa Ewangelizacyjna z Siedlec działająca przy wsparciu Katolickiej Fundacji Wspierania Ewangelizacji "Totus Tuus" uczestniczyła w rekolekcjach formacyjnych pt. "Wypłyń na głębię".

Nad całością duchowych ćwiczeń czuwał ks. Tomasz Bieliński. Dzięki gościnności księdza proboszcza Mirka Sidoruka piętnastoosobowa grupa młodzieży mogła zamieszkać na terenie dawnej plebani, jak też korzystać codziennie ze świątyni parafialnej.

Młodzi ludzie mogli wejść w ciszę dzięki niepowtarzalnemu klimatowi, jaki zastali nad brzegiem rzeki Bug.

Czytaj więcej: Rekolekcje "WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ"