<< Marzec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2
  4  5  6  8  9
111213
1819202223
2526272930

Diakonia muzyczna

WARSZTATY MUZYCZNE A.D. 2015

(Ośrodek DA, 01.03.05.2015)

Podczas tego rocznej majówki (1-3.05), członkowie diakonii muzycznej naszej Wspólnoty brali udział w warsztatach wokalnych. Zajęcia prowadzone były przez Sylwię i Jakuba Piotrowskich z Lublina. To miłe małżeństwo pomimo młodego wieku i niespełna dziesięcioletniego stażu małżeńskiego od wielu lat pracuje w branży muzycznej. Ich duchowa głębia bez wątpienia również wpływała na atmosferę naszych ćwiczeń, które zawsze rozpoczynaliśmy i kończyliśmy wspólnym uwielbieniem.

Pierwszy dzień stał się swoistym majówkowym survivalem. Na powierzchni całej Sali zalegały materace i koce do ćwiczeń fizycznych. Sylwia wprowadziła nas w podstawy wydobywania czystego dźwięku. Okazuje się, że aby dobrze śpiewać trzeba rozciągnąć poszczególne partie ciała przez ćwiczenia gimnastyczne. Był to wesoły dzień, a trud wysiłku rekompensowała satysfakcja z jeszcze jednej okazji do integracji diakonii.

Sobota do południa również stała pod znakiem wysiłku fizycznego. Ukojeniem była wspólna Msza św. którą sprawował ks. Tomasz. Reszta dnia była pracowita. Sylwia udzielała cennych rad o poprawności śpiewania. Pracowaliśmy grupowo i indywidualnie. Wyklaskiwaliśmy rytm piosenek. Uczyliśmy się wspólnego brzmienia poprzez słuchanie siebie nawzajem. Najpiękniejszym momentem była Modlitwa śpiewem. Ćwicząc poszczególne piosenki sami wymyślaliśmy kolejne zwrotki. Duch Święty działał w nas ze Swoją mocą. To on prowadził to spotkanie, oświecając nasze serca swoim światłem.

Niedziela była zwieńczeniem dwóch dni pracy. Tego dnia powtarzaliśmy nauczone zasady i ćwiczyliśmy piosenki „wygrzebane” z dna naszych zespołowych śpiewników. Zakończyliśmy warsztaty wspólną Eucharystią przy akompaniamencie naszych rozśpiewanych głosów.

W warsztatach brała udział większość wokalistek zespołu i kilku muzyków. Gościliśmy również kilka dziewczyn z diakonii teatralnej, które przyglądały się i ćwiczyły razem z nami ;)

 DIAKONIA MUZYCZNA

32 pary rąk i nóg tworzy zespół zgrany skrzypki trąbki i organy - a że trąbki nie mamy to zapraszamy. W zacny skład wchodzą: 

Czytaj więcej: Charakterystyka Diakonii Muzycznej

WARSZTATY MUZYCZNE

Ośrodek D.A. 28-30.01.2011

W związku z przygotowaniami do Wieczoru Chwały, który poprowadzimy w ostatnią sobotę lutego (26.02) podczas Krajowego Forum Młodzieży w Warszawie oraz mając na uwadze nieustanne podnoszenie jakości posługi osób zaangażowanych w diakonię muzyczną organizujemy Warsztaty Muzyczne dla "instumentalistów" oraz scholi animującej śpiew na naszych spotkaniach i podczas projektów ewangelizacyjnych.

Odbędą się one w dniach 28-30.01.2011 r. (piątek-niedziela) w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Brzeskiej 37. Poprowadzą je kompetentni znawcy tematu. Zresztą, już od kilku tygodni nasze solistki ćwiczą pod kierunkiem specjalistki od emisji głosu. Wszelkie sugestie, jak również ewentualne pragnienie dołączenia do diakonii muzycznej należy kierować do Marcina Mazurka - odpowiedzialnego za tę sekcję.

WARSZTATY MUZYCZNE

Ośrodek D.A. 19-20.05.2012

Przyszedł wyczekiwany dzień warsztatów. Tak jak się spodziewaliśmy, Duch działał mocno przez naszych prowadzących. Cały ten czas wypełniony był intensywną pracą przy aranżacji utworów muzycznych i właściwym wykonaniem wokalnym. Jednak warsztaty okazały się czymś więcej niż jedynie technicznym dopracowywaniem naszej posługi.

Czytaj więcej: Warsztaty muzyczne (2012.05.19-20)

WARSZTATY MUZYCZNE

Ośrodek D.A. 1-2.09.2010

W zwiazku z przygotowaniami do "festiwalowego" Wieczoru Chwały, oraz mając na uwadze nieustanne podnoszenie jakości posługi osób zaangażowanych w diakonię muzyczną organizujemy Warsztaty Muzyczne dla "instumentalistów" oraz scholi animującej śpiew na naszych spotkaniach i projektach ewangelizacyjnych. Odbędą się one w dniach 1-2.09. br. (środa-czwartek) w godz. od 14.00 do 20.00 w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Brzeskiej 37.