<< Marzec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2
  4  5  6  8  9
111213
1819202223
2526272930

Diakonia teatralna

MarekCichucki

WARSZTATY TEATRALNE

(Ośrodek D.A. 17-19.04.2015)

Długo na to czekaliśmy. Aż wreszcie nadszedł wieczór 17 kwietnia! Weekendowe warsztaty dla diakonii teatralnej poprowadził pan Marek Cichucki, aktor i reżyser z Łodzi.
Dla artysty były to już czwarty raz, kiedy pracował z naszą diakonią.
Z perspektywy tak długiej znajomości obserwuje postępy „weteranów” i wdraża do pracy nowicjuszy. Zespół musi ze sobą współgrać mimo zróżnicowanego doświadczenia.
W warsztatach wzięli udział: Agata, Agnieszka, Aneta, Beata, Kasia, Kasia, Marysia, Michał i Tomek, a ostatniego dnia dołączył lider Maciek Krzeski. Uczyliśmy się zaufania do siebie jako do partnerów scenicznych, współpracy z partnerem, kreowania historii, kompozycji na scenie, oraz emisji głosu, także przez mikrofon. Ważne było abyśmy potrafili ze sobą współgrać, tworzyć zespół, tworzyć razem opowieść.
Pan Marek podszedł do tematu z ogromnym poświęceniem. Przez 3 dni walczyliśmy z naszymi słabościami, ale potem okazało się że to nie koniec! Wydobywca naszych talentów przyjechał specjalnie by pomóc nam przygotować etiudę! Tak więc warsztaty przedłużyły się o dwa wieczory. Mamy nadzieję że to jeszcze nie koniec!
Był to dla nas niezwykle owocny czas, ciężka praca i uruchomienie wyobraźni. Przełamywaliśmy swoje ograniczenia i pracowaliśmy nad rozwojem talentu aktorskiego – po to by służyć i jak najlepiej posługiwać dla Was podczas wieczorów chwały. Efekty naszej pracy będziecie mogli zobaczyć już w czwartek w sali wielofunkcyjnej KLO! Zapraszamy!

Teatralni20150419

RELACJA Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH

(OŚRODEK DA, 9-11.05.2014)

 

W dniach 09.-11.05 po raz kolejny uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez znakomitego pedagoga p. Marka Cichuckiego. Pod jego okiem udoskonaliliśmy tajniki gry aktorskiej i przygotowaliśmy się do etiudy, która została wystawiona podczas Wieczoru Chwały w CKiS w Siedlcach, w podzięce Bogu za dar naszych mam.

  

Świadectwa uczestników

 

„Odbyte warsztaty teatralne mogłabym różnie określić. Najprostsza definicja, jaka przychodzi mi do głowy - to ciekawa integracja ze wspaniałymi ludźmi. Podczas warsztatów, nie tylko nabywaliśmy nowe umiejętności i wiedzę z zakresu aktorstwa, ale również mogliśmy uczyć się od siebie nawzajem i lepiej się poznać. Za nami wiele godzin pracy i dużo przeżytych emocji. Ale najważniejsze jest to, że poświęciliśmy ten czas, by móc więcej czynić na Chwałę Pana”.

Agnieszka

 

wt2014 1

II dzień warsztatów. Beata, p. Marek. Magda S. i Dominika.

 

„Warsztaty z p Markiem były dla mnie po raz kolejny bardzo twórczym, ale i wymagającym czasem wychodzenia ze swojej skorupki, poznawania siebie i przekraczania swoich granic. Warsztaty pokazały, że sztuka to nie tylko deski teatru, które są zarezerwowane dla zawodowych aktorów, ale że teatrem można się bawić na co dzień. Był to ciekawy czas integracji, w którym poznawaliśmy siebie nawzajem i szkoliliśmy swoje umiejętności pod okiem fachowca. Głęboko wierzę, że to spotkanie będzie owocowało na kolejnych etiudach grupy teatralnej”.

Magda S.

 

wt2014 2

Próba. Kasia i Magda S.

 

„Warsztaty teatralne były dla mnie bardzo rozwijające. W czasie zajęć przygotowanych przezp. Marka miałam możliwość rozwijania swojej kreatywności i wyobraźni. Uczyłam się jak zagrać różne osoby, i w jaki sposób mimiką, gestem, ruchem wyrazić emocje oraz sytuację w jakiej się znajdują. Był to czas, w którym mogłam popracować nad moimi wadami, a rady i wskazówki prowadzącego na pewno będą bardzo pomocne w dalszej pracy nad sobą. Podczas warsztatów lepiej poznałam osoby należące do grupy teatralnej i siebie”.

Magda O.

  

„Warsztaty - radosny czas ćwiczeń pomagających wyzwolić naturalną ekspresję w nas. Skupialiśmy się na zwiększeniu świadomości własnego ciała i wykorzystaniu przestrzeni. Dziękuję za chwile uczące mnie cierpliwości, jak i za rozmowy przy ciastku”.

Dominika

 

wt2014 3

Próba. Beata, Dominika.

 

„Po raz trzeci miałam możliwość uczestniczenia w warsztatach teatralnych prowadzonych przez pana Marka. Za każdym razem jest to czas wyjątkowy. Poznawaliśmy tajniki sztuki aktorskiej, uczyliśmy się gry zespołowej, spostrzegania i kreatywnego myślenia. Myślę, że wylany pot i wszelki trud sprawił, że nasze więzi w diakonii się zacieśniły, mogliśmy lepiej poznać swoje słabości i mocne strony. Można powiedzieć, że były to swego rodzaju rekolekcje. Dziękuję wspólnocie, za dar warsztatów teatralnych”.

Beata

 

wt2014 4

Próba. Magda P., Magda O.

wt2014 5

Magda S., Kasia

 wt2014 6

Próba. Magda O.

 wt2014 7

Eklerki. Beata, Kasia, Magda S., Agnieszka.

wt2014 8

Słodkie zakończenie warsztatów.

RELACJA Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH

(Ośrodek DA, 17-19.05.2013)

Warsztaty teatralne odbyły się w w trzeci majowy weekend w ośrodku Duszpasterwstwa Akademickiego. Łącznie było to ok. 20 godzin zajęć teatralnych poprowadzonych przez pana Marka Cichuckiego, abasolwenta Wydziału Aktorskiego PWSFiT w Łodzi.

Czytaj więcej: Relacja z warsztatów teatralnych (2013.05.19)

DRUGA EDYCJA WARSZTATÓW TEATRALNYCH
(Ośrodek  DA, 6-8.06.2013)

Już po raz drugi na przestrzeni jednego miesiąca diakonia teatralna podejmuje trud uczestniczenia w warsztatach poprowadzonych przez wspaniałego pedagoga tj. pana Marka Cichuckiego, aktora Teatru Nowego z Łodzi. W czerwcowy weekend przez kilkadziesiąt godzin młodzi aktorzy dadzą z siebie wszystko, aby rozwijać talenty na chwałę Bożą dla posługi, szczególnie podczas Wieczorów Chwały.
WARSZTATY TEATRALNE
(Ośrodek  DA, 17-19.05.2013)


Dla podnoszenia jakości posługi, rozwijania talentów scenicznych i integracji wspólnotowej diakonia teatralna od piątku (godz. 19.00) do niedzieli (godz. 14.00) przeżyje warsztaty, które poprowadzi pan Marek Cichucki, aktor Teatru Nowego w Łodzi. Odwiedzających naszą stronę prosimy o modlitwę za młodych artystów.