CZWARTY DZIEŃ EWANGELIZACJI W ŁOSICACH

 

Ten dzień był najważniejszym dniem prowadzonych przez nasza grupę rekolekcji. Jego wyjątkowość podyktowana była tematem : JEZUS CHRYSTUS – OSOBISTY PAN I ZBAWICIEL. Tym większą radością był dla nas fakt, że wzrosła liczba uczestników nauk rekolekcyjnych.

  

Po trzech dniach katechez, które m. in. przygotowały parafian do pełniejszego przeżycia Eucharystii, mogliśmy ją celebrować z tym większą radością i głębią. Każde spotkanie czwartego dnia rekolekcji rozpoczynało się jednak od kolejnych świadectw, które głosili dzisiaj Monika W., Maciek K. oraz Kasia S. i Krzysiek Z. Po raz kolejny przekonaliśmy się jaką moc ma autentyczna historia doświadczenia przemiany życia mocą Jezusa Chrystusa oraz szczęścia, jakie staje się udziałem człowieka, gdy powierza się Jezusowi jako osobistemu Panu i Zbawicielowi.

Akt oddania życia Jezusowi, który miał miejsce w momencie dziękczynienia po komunii św. był kulminacyjnym momentem nie tylko dnia, lecz całych rekolekcji. Polegał on na wypowiedzeniu modlitwy animowanej przez Księdza Tomasza. Niewątpliwie w podjęciu tej decyzji pomogły wiernym słowa wypowiedziane w homilii aby raz na zawsze rozstać się z grzechem, a wychodząc ze świątyni zabrać ze sobą w sercu Jezusa, gdyż tak jak nie można być trochę w ciąży, tak nie można być trochę katolikiem. Po modlitwie oddania życia Jezusowi panowała wielka cisza, w której dało się wyczuć wielkie wzruszenie i pokój serc.

Dla zespołu ewangelizacyjnego ten dzień zapisał się w pamięci następująco:

Monika: bardzo cieszę się, że mogłam cały dzień spędzić na tych rekolekcjach poczuć wspólnotę jaka się wytworzyła między nami, a parafianami, co utwierdza mnie w przekonaniu, ze klasyczny model trzydniowy rekolekcji to za mało

Krzysiek: dotknęła mnie ogromna cisza i zainteresowanie ludzi słuchających świadectw. Kazanie głoszone z wielką mocą poruszyło moje serce.

Kasia: najbardziej poruszyły mnie świadectwa innych osób z naszego zespołu. Kolejny raz doświadczyłam, jak wartościowi ludzie są częścią naszej grupy

Maciek: ja po dzisiejszym dniu zapamiętam życzliwość księdza Dziekana, świadectwo do dzieci i zmęczenie


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.