Dnia 18-go kwietnia br. był kolejnym czwartkiem, w którym nasza Wspólnota przeżywała spotkanie formacyjne. Zebraliśmy się w salce przy parafii św. Józefa w Siedlcach, aby od godz. 19-ej wielbić Pana modlitwą i śpiewem. Zebranych powitała Monika, zastępująca liderkę. Marcin zapalił świecę, a Marysia i Małgosia poprowadziły modlitwę do Ducha Świętego. Szczególnie mocno, w Tygodniu Biblijnym, wybrzmiały słowa pieśni: „Daj nowe oczy, ześlij Swój ogień i jedno słowo daj”. Wybranym słowem z Pisma Świętego, a szczególnie z Ksiegi Psalmów uwielbialiśmy Pana i dziękowaliśmy Mu za ogromną miłość, którą nas obdarza.

Po modlitwie, w pięcioosobowych grupkach, dzieliliśmy się doświadczeniami działania Ducha Świętego w Kościele i w naszym życiu. Odpowiadaliśmy na pytania: jakie dary i owoce Ducha Świętego rozpoznaję w sobie? Na ile jestem posłuszny natchnieniom Trzeciej Osoby Boskiej i jak angażuję się w budowanie Kościoła przez modlitwę i liturgię?

Po czasie dzielenia nadszedł czas na wysłuchanie ogłoszeń dotyczących najbliższych wydarzeń, które będzie przeżywać nasza Wspólnota tj. kurs Nowe Życie, koncert ,,Siedlce dla Jezusa „, kurs Jozue, sierpniowa pielgrzymka.

Swoimi świadectwami z przeżytych ostatno rekolekcji dla kobiet podzieliły się nasze siostry: Patrycje, które mocno podkreślały obecność i działanie Ducha Świętego. Niech Maryja, którą tytuujemy ,,Przybytkiem Ducha Świętego” ma nas w Swojej opiece. Jej zaśpiewaliśmy na koniec spotkania ,,Jestem, pamiętam, czuwam „.

Opracowała: Jolanta