W tym roku Wspólnota Jednego Ducha obchodzi piękny Jubileusz: dwudziestą rocznicę jej powstania. Z tej okazji 30. września br. udaliśmy się na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki  Bożej w Gietrzwałdzie, aby przez wstawiennictwo Maryi dziękować dobremu Bogu za te 20 lat posługi: za kapłanów, liderów, za wszystkie osoby, które formowały się we wspólnocie, za wszystkie zrealizowane dzieła ewangelizacyjne i otrzymane łaski.

Wyruszyliśmy w sobotę o godz.7.30 z parkingu przy kościele św. Józefa w Siedlcach z modlitwą i śpiewem na ustach. Po zakwaterowaniu u sióstr katarzynek w Gietrzwałdzie ks. Tomasz, wieloletni duchowy opiekun naszej wspólnoty wygłosił konferencję o fenomenie pielgrzymowania. Następnie w kaplicy modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a na Maryjnych Ścieżkach rozważaliśmy część radosną różańca. O godz.17.00, podczas Eucharystii, dziękowaliśmy dobremu Bogu za osobę naszego Kapłana, który niedawno świętował Imieniny: za wszelkie dobro, które dzięki Jego posłudze stało się naszym udziałem, za troskę o zbawienie nasze i innych. O godz.19.00 miejscowy ks. przewodnik przybliżył nam historię Sanktuarium i objawień Maryi. Wieczorem był czas na indywidualne uwielbienie lub adorację Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę centralnym punktem pielgrzymki była dziękczynna Msza Święta sprawowana w parafialnym kościele. Dziękowaliśmy za minione 20 lat funkcjonowania Wspólnoty, prosząc o Boże błogosławieństwo, prowadzenie Ducha Świętego i opiekę Maryi na dalsze lata. Mogliśmy też wysłuchać drugiej konferencji ks. Tomasza,  zanurzyć się w indywidualnej modlitwie przed obrazem Maryi, odprawić Drogę Krzyżową lub zaczerpnąć wody z cudownego źródełka. Każdy mógł wybrać, w wolności, według potrzeb własnego serca.

O godz.15.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Siedlec.  Umocnieni spotkaniem z Maryją, wspólną modlitwą,  wdzięcznością za prowadzenie Ducha Świętego dziękowaliśmy za wszystkie podjęte i zrealizowane dzieła ewangelizacyjne w historii Wspólnoty. Nasze serca przepełnia nadzieja, że Pan pobłogosławi w tym, co przed nami, a Maryja będzie wypraszać potrzebne łaski. Bogu niech będą dzięki za każdą Siostrę i każdego Brata. Dobrze, że jesteście!
Opracowała: Jolanta Wołosiak