Pierwszy dzień ewangelizacji (9.marca)

ROLNIK

Pięć spotkań

Wielkie zasłuchanie na sali, modlitwa na pierwszym spotkaniu animowana przez Francuzów, a potem przez Polaków i to była dobra zmiana. Wyraźnie zaznaczało się skupienie w trakcie świadectw. Można było zaobserwować przeżywaną treść na twarzach niektórych uczniów.

Od drugiego spotkania wprowadzono na początku informację o tym, że uczniowie będą mogli zadawać pytania na kartkach i to zwiększyło liczbę pytań. Momenty ciszy zwłaszcza, gdy była mowa w świadectwach o uczuciach, relacjach z rodzicem itp. Były łzy w oczach dziewczyn, a chłopcy pospuszczali głowy.

DA

Pierwsze i drugie spotkanie było rodzinnie, ze względu na małą ilość studentów. Dlatego utworzono z krzeseł koło, a Francuzi i Polacy dobrze się uzupełniali.

Na trzecim spotkaniu byli sami Polacy. Zupełnie inne spotkanie, ale przyszło najwięcej studentów i było zasłuchanie. Było sporo reklamy grupy. Jedna osoba komentowała świadectwo Artura, ale miała pozytywne intencje.

SAMOCHODÓWKA

Odbyły się trzy spotkania. Było trudniej niż w DA. Około 60 osób w czasie 90 minut. Polacy zrobili śpiew i pantomimę, potem miał być kerygmat, który stał się świadectwem Bartka, były pytania. Uczniowie byli uważni i skupieni.