RELACJA Z WIECZORU CHWAŁY

12.03.2009

 

Spotkanie, które tradycyjnie już rozpoczęło się o 19.00 zostało bardzo dobrze przygotowane i przeprowadzone wzorowo. Sprawdziła się dobra organizacja. Przydzielono każdemu rozmaite funkcje: śpiew, sprzęt nagłośnieniowy, dekoracje, witanie gości, foto i nagranie video. itp. Niespotykana dotychczas duża frekwencja uczestników (ok. 250 osób), zwłaszcza młodzieży. Białe stroje członków AGE były bardzo wymowne. Zespół muzyczny spisał się na medal – było widać jedność, radość na twarzach.

Goście z Francji zostali miło przyjęci i owacyjnie pożegnani na zakończenie spotkania. Adoracja Najświętszego Sakramentu była dłuższa niż zwykle. Jezus niesiony przez księdza przechadzał się pośród zebranych, ważny moment i poruszający wiele serc. Ks. Tomasza wspomagali w inni księża m.in. w posłudze sakramentu pokuty, czy też grą na gitarze. Były momenty ciszy, a także dużo radosnego śpiewu na chwałę Pana.

Dobrym wstępem przed przyjściem Pana w Najświętszym Sakramencie było świadectwo Blondine. Na zakończenie studenci z AGE świetnie przedstawili ogłoszenia: kolejno kilka osób mówiło o różnych inicjatywach np. Artur o „Zranionym Pasterzu”, Ewelina o kolejnych spotkaniach formacyjnych naszej grupy, Monika o Poranku Chwały w Niedzielę Palmową (5.04), a Dorota o rekolekcjach w Paprotni (27-29.03) pt. KURS FILIP.