EWANGELIZACJA 2010


Relacja z: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 dnia ewangelizacji

INAUGURACJA WIOSENNEJ

EWANGELIZACJI SZKÓŁ

Ponad dwa tysiące młodych ludzi z siedleckich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w piątkowym koncercie grupy FPS. Koncert zapoczątkował cykl spotkań ewangelizacyjnych, które rozpoczną się w połowie marca, a których głównym organizatorem jest nasza grupa.

Nie był to typowy koncert muzyki hip-hop o czym świadczyła jego niecodzienna forma. Lider zespołu Mirosław Kirczuk- „Miru” głosił kerygmat, a także podzielił się doświadczeniem Jezusa w swoim życiu. Prawdziwość jego słów trafiała prosto w serca zebranej młodzieży.

Całość zakończyła krótka Adoracja, podczas której opiekun naszej grupy ks. Tomasz zawierzył życie uczestników. Młodzież miała okazję doświadczyć bliskości Jezusa w Najświętszym Sakramencie, co zaowocowało błogą ciszą. To był piękny czas i Bogu niech będą dzięki, za błogosławieństwo jakiego nam udzielił w jego przygotowaniu.

Zapraszamy do galerii, aby zobaczyć zdjęcia z tego spotkania.

AGE

WARSZTATY EWANGELIZACYJNE

DAĆ ŚWIADECTWO PRAWDZIE, tak brzmiał tytuł rekolekcji, które odbyliśmy w Domu Rekolekcyjnym w Opolu Nowym w dniach 12-14 marca 2010 r. Uczestniczyło w nich 30 osób. Miały one nas przygotować do wiosennej ewangelizacji szkół średnich naszego miasta.

Przez trzy dni bardzo intensywnie przygotowywaliśmy się do ewangelizacji. Świadomi naszej słabości i odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, wiele godzin trwaliśmy na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Zanosiliśmy gorące prośby do Ducha Świętego, aby uzdalniał nas do tej posługi, otwierał nasze serca i wlewał swoją mądrość.

Wysłuchaliśmy kilku konferencji, podczas których otrzymaliśmy cenne rady i wskazówki dotyczące tego trudnego, ale i zaszczytnego zadania, do którego zostaliśmy powołani.

Siłę do tej posługi czerpaliśmy także z Eucharystii, w których uczestniczyliśmy każdego dnia. Był czas na czytanie, medytowanie Pisma Św. i dzielenie się w małych grupach, tym co nas szczególnie poruszyło.

Bardzo ważnym punktem programu był udział w warsztatach. Ćwiczyliśmy się w umiejętności zachowania się w różnych nieprzewidzianych sytuacjach.

Dosyć trudnym zadaniem okazało się napisanie dobrego świadectwa składającego się zaledwie ze stu słów. Było trudno, ale udało się.

Bardzo miłym momentem było dołączenie do nas grupy młodych Francuzów ze Szkoły Ewangelizacji Jeunesse Lumiere. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy informacji o ich posłudze. My też podzieliliśmy się naszym doświadczeniem Boga i w bardzo przyjaznej atmosferze zakończyliśmy rekolekcje.
 
Za ten błogosławiony czas dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste! Bądź wywyższony i uwielbiony! Chwała Tobie Panie!