EWANGELIZACYJNY WIECZÓR CHWAŁY 
(Siedlce, 08.03.2012)

Niezwykły Wieczór, pełen radości i nadziei. Była to szczególna nagroda, przygotowana przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, za trud poniesiony podczas ewangelizacji młodzieży licealnej. Pan chciał, abyśmy natychmiast dostrzegli błogosławione owoce, a one były widoczne i bardzo budujące. Na spotkanie nadspodziewanie licznie przybyła rozentuzjazmowana młodzież szkolna, pięknie włączając się w modlitwę i uwielbienie naszego Boga. Serce radowało się, patrząc na las rąk wyciągniętych w stronę ikony Chrystusa, w geście wdzięczności i miłości, podczas śpiewu i litanijnych wezwań. Dziękujemy Ci Panie za tę łaskę i za dobroć Twoją! 


Bardzo wymowna i wielce pouczająca była pantomima, ukazująca niewinne i radosne dziewczę, podziwiające dzieła Stwórcy, w towarzystwie Jezusa. Niestety, radość i pokój prysł, gdy odwróciła się od Niego i weszła na drogę grzechu. Uwikłana coraz bardziej, odrzucała za każdym razem Jego pomoc. Bólem przeszywał widok pogrążonego w smutku, odtrąconego Pana, gdy dziewczyna popadała w coraz cięższe grzechy, a szatani nielitościwie szarpali nią we wszystkie strony, aż całkowicie opadła z sił. Wtedy wkroczył On, nasz Pan, uwolnił z pęt, objął z miłością i poprowadził właściwą drogą. Chwała Ci Panie! Jesteś samą miłością i nigdy z nas nie rezygnujesz!

Z wielkim wzruszeniem wysłuchaliśmy świadectwa naszego gościa, Pana Dariusza Kowalskiego, znanego aktora – Janusza Tracza z popularnego serialu „Plebania”. Stwierdził, iż pantomima jest częściowo i jego historią. Jako student, próbując zakosztować życia „chodził na sznurku swoich żądz”, (a to znaczy, na sznurku szatana). Wybierał grzech, a tym samym śmierć. Sytuacja diametralnie zmieniła się, gdy na jego drodze Pan postawił kapłana i pod jego wpływem oboje z żoną przyjęli Jezusa za swego Pana i Zbawiciela. Odtąd Bóg w ich życiu jest na pierwszym miejscu, a wszystko inne na właściwym miejscu. Nasz gość udzielił cennych rad, zachęcając do wspólnej modlitwy, codziennego rozważania Pisma Świętego, karmienia się Słowem Bożym, oddawania swego życia Jezusowi każdego poranka, zalecił wpatrywać się w Niego, po prostu Nim żyć. Na koniec nasz Gość stwierdził: „Oddałem Jezusowi swoje życie i innego życia sobie nie wyobrażam”! Dziękujemy Ci Panie za dar silnej wiary Pana Dariusza i za jego gotowość dzielenia się z innymi swoim doświadczeniem życia z Jezusem! 

Przed Najświętszym Sakramentem Ks. Tomasz w naszym imieniu dziękował za młodzież, która podczas ewangelizacji doświadczyła bliskości Jezusa i prosił, aby ci, których dotknęła Boża łaska, zapragnęli trwać przy Nim. W pewnym momencie Kapłan zaproponował, aby młodzi, którzy jeszcze nie weszli w świat dorosłych, zbliżyli się do Jezusa, a prezbiterzy nakładali na nich ręce. To był piękny widok, gdyż wszyscy młodzi licealiści opuścili swoje miejsca i zbliżyli się, aby się nad nimi modlono. Chwała Ci Panie! Zwracając się do młodych Ksiądz prosił, aby nie błądzili, nie dali uwikłać się złym mocom, aby wpatrywali się w Jezusa i dali się dotknąć Jego spojrzeniu. 

Ksiądz zawierzał Bogu wszystkie kobiety: w tajemnicy małżeństwa, macierzyństwa; te, które doświadczyły bólu odejścia mężów i dzieci do wieczności; te, które otrzymują znaki swojego powołania i czują lęk, czy dobrze wybiorą; te, których dotknął dramat grzechu aborcji i nie mogą sobie tego wybaczyć. Oddawał Bogu i prosił o uleczenie ran tych, które poroniły, które zostały zdradzone przez mężów, niekochane i opuszczone. Dla wszystkich kobiet prosił o najpiękniejszy prezent w Dniu Kobiet, aby poczuły obecność Chrystusa. 

Na koniec każda kobieta otrzymała od panów piękny tulipan wraz z uroczym uśmiechem To była miła i zaskakująca niespodzianka. Dziękujemy z całego serca i odwzajemniamy uśmiech!