W ostatnim dniu sierpnia zebraliśmy się o godz. 19:00 w podziemiach kościoła św. Józefa. Wspólnotę i nowych braci: Huberta i Sebastiana, powitała liderka Joanna. Marcin zapalił świecę, a Antoni i Jerzy poprowadzili modlitwę prośby, uwielbienia i dziękczynienia. Emilia i Maciej grali na gitarze i pięknym śpiewem pomagali nam wielbić Pana.
,,Kościół naszą Matką” to temat konferencji, jaką wygłosił ks.Tomasz.
Kościół jest matką dlatego, że dzięki łasce chrztu rodzi nas do życia wiecznego
Za co kocham Kościół? – postawił pytanie nasz duchowy opiekun. Po chwili zastanowienia zaczęły padać z auli różne odpowiedzi; za wiarę, za życie, za sakramenty, za kapłanów, bo jednoczy nas, za obecność Jezusa, bo daje nam szansę powrotu po grzechu…
Ojcowie Kościoła podkreślali, że Kościół narodził się z przebitego boku Chrystusa, o czym czytamy w Ewangelii św. Jana: „… jeden z żołnierzy włócznią przebił bok Jezusa, z którego natychmiast wypłynęła krew i woda” (J 19, 33-34). Stąd wzięły początek sakramenty. Kościół jest tylko jeden, co wyznajemy w Credo; to Oblubienica Pańska, o czym czytamy w Apokalipsie św. Jana.
Po wysłuchaniu konferencji siostra Urszula podzieliła się świadectwem z 43. PPP na Jasną Górę. Krzysztof podziękował kapłanom i wspólnocie za modlitwę i obecność na uroczystości zawarcia sakramentu małżeństwa, Joanna odczytała ogłoszenia, a ks. Tomasz nas pobłogosławił. Wyśpiewaliśmy Maryi Apel Jasnogórski, a następnie integrowaliśmy się jako Wspólnota, kosztując tortu, którym poczęstował nas ,,świeżo upieczony” małżonek. Wszyscy stanowimy Kościół Chrystusowy!
Opracowała Jolanta Wołosiak