LIST OD KASI (NAZARETAŃSKIEJ POSTULANTKI)

Nasza Wspólnota otrzymała list od Kasi Mazur, która była w naszej grupie, a latem tego roku podjęła decyzję wstąpienia do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Bogu niech bedą dzięki za jej zawierzenie. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w seminarium diecezjalnym mamy już trzech kleryków, którzy formowali się w AGE, to trzeba przyznać, że nasza grupa żyje dla Kościoła. Oto list Kasi…

Szczęść Boże, Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie Panu.

Witam Was bardzo serdecznie, pozdrawiam i ściskam każdego z osobna. Cieszę się, że mam możliwość napisania i przekazania Wam kilku słów na papierze, ponieważ spotkanie nasze nie będzie możliwe (chociaż bardzo bym tego chciała). Przyjechałam na kilka dni do rodziców i w piątek już wyjeżdżam do malowniczych Żdżar. Często wracam myślami do naszych wspólnych spotkań, które trwale zapisały się w moim sercu i dzięki temu czuję, że mogę być z wami.

Żdżary i okolice, to rodzinne stony naszej Matki Założycielki Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazatetu. Mieszkam tam wraz z dziewięcioma młodymi dziewczętami, postulantkami i innymi siostrami tego Zgromadzenia.

Każdego dnia Pan pokazuje mi bym w ufności i zawierzeniu uczyła się coraz bardziej poznawać kim On sam dla mnie jest, kim ja jestem i jaką chce abym była dla innych. Uczy mnie również, że wzrastanie w miłości i ku Miłości jest procesem, który dokonuje się powoli, w prostocie i ciszy serca. Jest on jednak możliwy tylko z Bogiem i w odniesieniu do drugiego człowieka. Dzielenie się tym, czym zostaliśmy obdarowani jest szczęściem, którego zmierzyć się nie da. Od Boga, Ojca Naszego, będącego w relacji z Synem i Duchem, uczymy się przebywanie we wspólnocie. W niej dojrzewamy jak młode jabłka w „ogrodzie Pana”, czego i Wam z serca życzę.

Mam nadzieję, że obietnica, którą otrzymałam od Was odnośnie odwiedzin będzie spełniona i ponawiam zaproszenie jakby ktoś nie słyszał !

Obiecuję, że będę o Was pamiętała i proszę Was również o wsparcie modlitewne.

 

Kasia