Niedziela 18 Sierpień
J 6 ,51-58
<< Mowa Eucharystyczna >>
Swoim przyjęciem woli Boga i akceptacją Jego słów nadajemy sens naszemu życiu . Chrystus nieustannie zaprasza nas na ucztę Eucharystyczną , gdzie zastawia dla nas podwójny stół: Słowa Bożego, i stół z Ciała i Krwi. Karmiąc się nimi jednoczymy się z Jezusem i otrzymujemy nowe życie , które przewyższa wszelkie nasze oczekiwania. Odtąd już nie tylko sami żyjemy , ale żyje w nas Chrystus. Nasza wędrówka to odważne kroczenie po urwiskach codziennych dni , zwanych życiem. Jezus to Pan naszego życia , bez Niego jako pokarmu dla nas , nie damy rady pójść w otchłań naszej codzienności, gdzie jest tyle zła. Każdy pokarm , ale szczególnie ten Eucharystyczny dodaje nam energii życiowej , która rośnie w nas i wśród tych , których Pan stawia na naszej drodze. Eucharystia należy właśnie do tej godziny, gdzie Chrystus nas odkupił umierając za nas na krzyżu, abyśmy byli wolni i mogli uczestniczyć w dziejach zbawienia świata. Jet to godzina w której Syn Człowieczy umiłował nas do końca potęgą swej niepojętej MIŁOŚCI. Jedyne czego Pan Jezus nie może to nie może przestać nas KOCHAĆ.
Zostaw komentarz
You must be logged in to post a comment.