NIEDZIELNY WIECZÓR CHWAŁY 
(Centrum Kultury i Sztuki, Siedlce. 10.06.2012)

W niedzielny wieczór licznie zgromadził Pan mieszkańców Siedlec w Sali Teatralnej Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego, abyśmy modlitwą zakończyli obchody Dni Siedlec i podziękowali za łaski, otrzymane w tym błogosławionym czasie. Program Wieczoru był bardzo bogaty, odzwierciedlający treści nauczania naszego największego Polaka – Jana Pawła II. Ze czcią i szacunkiem wspominaliśmy trzynastą rocznicę Jego pielgrzymki do naszego miasta, wielbiąc i wysławiając Pana za dar życia i posługiwania naszego Papieża. 


Poruszyła nas pantomima ukazująca, jak łatwo młodej, niewinnej dziewczynie wkroczyć na drogę grzechu, pogrążać się w nim, coraz bardziej oddalać od Pana Boga, stracić sens życia i w konsekwencji rozważać możliwość skończenia ze sobą. Niektóre z obrazów pantomimy odnalazła w swoim życiu Ania i podzieliła się swoim świadectwem, podkreślając przy tym, jak bardzo Bóg zatroszczył się o nią i sprawił, iż oddała Mu swoje życie i pragnie przyjmować to, co dla niej przygotował. Oglądając pantomimę, filmik; słuchając świadectwa i kerygmatu uzmysłowiliśmy sobie, że Bóg bardzo nas kocha, dla każdego przygotował najlepszy plan, ale nigdy nie narzuca swojej woli, czeka na nasze przyzwolenie, a gdy zrobimy krok w Jego kierunku z miłością nas przygarnia i prowadzi. Wtedy wszystko staje się piękne, nie straszne trudy, cierpienia i ból. To była dla nas bardzo cenna lekcja wychowawcza, dlatego podczas modlitwy, którą prowadziła Monika, wypowiadane przez nią słowa braliśmy sobie głęboko do serca i zapragnęliśmy za jej przykładem swoje życie oddać w ręce miłującego Boga. 

Na zakończenie tego niezwykłego wieczoru Matce Najświętszej zawierzyliśmy Dyrekcję, wszystkich pracowników Centrum, wszystkich zgromadzonych, śpiewając Apel Jasnogórski i odmawiając modlitwę „Pod Twoją obronę”. Niech Bóg będzie uwielbiony w planach, które dla każdego z nas przygotował! Chwała Ci Panie!

{phocagallery view=category|categoryid=95|limitstart=0|enableswitch=1}