Nasze wspólnotowe spotkanie w dniu 29.10. br. rozpoczęliśmy od modlitwy, którą poprowadziły siostra Ula i siostra Ela. Radośnie uwielbialiśmy i dziekowaliśmy Jezusowi za to, że mogliśmy się spotkać w tak trudnym czasie. Tematem podjętym tego wieczoru były „Ofiary Starego Testamentu a ofiara Jezusa Chrystusa”. Konferencję przygotowała i wygłosiła Emilia. Stary Testament ofiarę traktuje jako wewnętrzna postawę ofiarującego. Żydzi wierzyli, że dzięki niej możliwa jest komunia między Bogiem a człowiekiem. Ofiary składane w Starym Testamencie miały charakter: CAŁOPALNY (tak jak Noe i Abraham ), PRZEBŁAGALNY za grzechy BIESIADNY (wspólnotowe, połączone z ucztą), BEZKRWAWY z płodów rolnych i KADZENIE WONNE (czynione przez kapłana np. w świątyni). Jednak żadna ofiara nie zmazywała wszystkich win i grzechów. Dokonało się to dopiero przez ofiarę Jezusa. On przez Swoje przyjście upodobnił się do swoich braci, ale był wolny od grzechu. Odczuł też wszystkie bóle fizyczne i duchowe tego świata. Stał się arcykapłanem bliskim Bogu i ludziom. Ofiara Jezusa jest dopełnieniem wszystkich dotychczasowych ofiar. Jest wieczna i niepowtarzalna. Jezus jest pośrednikiem Nowego Przymierza przez co wszystkim wysłużył dostęp do Królestwa Niebieskiego. Sam staje się ofiarą.

Mamy możliwość uczestniczyć w uobecnieniu tej ofiary w każdej Mszy św., która jest pamiątką tej doskonałej ofiary.

Po konferencji wysłuchaliśmy dwóch świadectw, a na zakończenie naszego spotkania odśpiewaliśmy Apel Jasnogorski dla naszej Mamy. Na nasze kolejne spotkanie zapraszamy juz w najbliższy czwartek 05.11. Zaczynamy od wspólnotowej Eucharystii o godzinie 18.00.

[contact-form][contact-field label=”Name” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Website” type=”url” /][contact-field label=”Message” type=”textarea” /][/contact-form]