OPŁATKOWE SPOTKANIE

(06. 01. 2011)

Pierwszoczwartkowe spotkanie, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, było bardzo radosne. Rozpoczęliśmy je uczestnictwem w Eucharystii wraz z całą Wspólnotą Parafialną. Nakarmieni Słowem Bożym i Ciałem, Chrystusa pozostaliśmy w Świątyni, aby adorować Go w Najświętszym Sakramencie. Był to błogosławiony czas, dany nam na osobistą rozmowę z naszym Panem.

Dalsza część spotkania odbyła się w sali przy zakrystii. Zgromadziliśmy się wokół odświętnie przystrojonego stołu, na którym płonęła świeca i znajdował się Opłatek wigilijny. Ks. Tomasz stwierdził, że darem jest nasza obecność w Grupie. Zauważył, iż mimo różnicy wieku, uzupełniamy się wzajemnie, jesteśmy sobie potrzebni i każdy ma swoje zadanie do spełnienia. Zachęcał, abyśmy dzieląc się opłatkiem wybaczyli sobie żale i wszelkie urazy, jeśli takie miały miejsce.


Tradycyjnym zwyczajem została odczytana Ewangelia wg. św. Łukasza (2, 1-20). Następnie zwróciliśmy się do Boga Ojca , odmawiając modlitwę „Ojcze nasz”, której nauczył nas, nasz Pan Jezus Chrystus i do Matki Bożej, odmawiając „Pozdrowienie Anielskie”, i odśpiewaliśmy kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Przełamując się opłatkiem, dzieliliśmy się radością, pokojem i miłością. Rzeczywiście, radość emanowała ze wszystkich twarzy, czuliśmy się jedną rodziną. To spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że jesteśmy w objęciach najlepszego Tatusia i droga, którą idziemy prowadzi do świętości. Za ogrom łask, dziękujemy Ci Boże, Ojcze nasz! Dziękujemy Ci, Panie Jezu Chryste! Dziękujemy Ci Duchu Święty!


Zakończenie spotkania było również bardzo radosne, gdyż zostały ogłoszone zaręczyny Madzi z Piotrkiem. Wyszli oni na środek, a do nich dołączyli zaręczeni Dorotka z Jackiem i Monika, (jej narzeczony nie mógł uczestniczyć w spotkaniu) i modliliśmy się nad nimi, polecając ich dobremu Bogu. Apelem Jasnogórskim zakończyliśmy to niezwykłe spotkanie.