W pierwszy czwartek miesiąca spotkaliśmy się najpierw przy ołtarzu Pana na wspólnotowej Eucharystii, której przewodniczył ks. Tomasz. O oprawę liturgii zadbała grupka Beaty. Po Mszy Świętej przez kolejną godzinę adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a tuż po adoracji udaliśmy się do auli w podziemiach kościoła. Nasze spotkanie dotyczyło ośmiu wymówek głoszenia Ewangelii. Wychodząc od tej kwestii ks. Tomasz podzielił się z nami praktycznymi poradami dla oczarowanych miłością Pana. Analizowaliśmy zatem osiem najczęściej pojawiających się w głowie katolików wymówek od głoszenia:
1. Mogę za to oberwać
2. Gadam bez sensu
3. Wyśmieją mnie
4. Nie wiem jak zacząć
5. Będę złym świadkiem
6. Powiem coś głupiego
7. Wyjdę na oszołoma
8. Za mało wiem
Tymczasem do głoszenia świadectwa nie potrzeba wiedzy teologicznej. Każdy z nas ma prawo mówić o osobistym spotkaniu z Panem. Ks. Tomasz zaapelował przy okazji, abyśmy idąc w kazdy czwartek na spotkanie zastanowili się, na jaki temat możemy wygłosić świadectwo. Skoro należymy do grupy ewangelizacyjnej, to co tydzień powinniśmy być gotowi do dzielenia się wiarą.
Konferencja była transmitowana na profilu naszej Wspólnoty na Facebooku. Jeśli ktoś chciałby obejrzeć ją nawet teraz to zapraszamy na niezwykle 37 minut na nasz profil na fb.
W drugim tygodniu ferii zimowych, jak co tydzień w czwartek (9.02.22) zapraszamy na nasze kolejne spotkanie w auli pod kościołem.
Opracowała: Katarzyna Strzałek