PAŹDZIERNIKOWY WIECZÓR CHWAŁY 
(Siedlce 25.10.2012) 
 
Jak dobrze, że co miesiąc możemy spotykać się w tak licznym gronie, aby uwielbiać naszego Pana, oddać Mu chwałę i ubogacać duchowo. Szczególny był Wieczór Chwały przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych: modlitwy, pantomima i nauczanie kierowały nasze serca w stronę wieczności, do której wszyscy zmierzamy. 
 

 
 
Etiuda teatralna utwierdziła nas w przekonaniu, iż to Bóg kieruje naszymi drogami i dobrze ukształtowane sumienie potrafi usłyszeć Boży głos w sercu i iść za jego wskazówkami. Dzięki temu sami zdążamy do świętości i w tej wędrówce pomagamy innym. Dziękujemy Ci, Panie Jezu Chryste, że nigdy z nas nie rezygnujesz niezależnie od tego, czy jesteśmy Ci posłuszni, czy próbujemy chodzić swoimi drogami, które prowadzą na manowce! Ty z naszych błędnych decyzji zawsze wyprowadzasz dobro! Bądź uwielbiony Panie!
 
Bardzo przypadł nam do serca sposób, w jaki zostało przekazane nauczanie św. Pawła. Wysłuchaliśmy wywiadu, który przeprowadził autentyczny redaktor Marcin – z Pawłem z Tarsu. W postać Pawła wcielił się Ks. Tomasz. Odpowiadając na wnikliwe pytania redaktora, została przybliżona nam historia życia św. Pawła, jego cudowne nawrócenie i ofiarna służba, która prowadziła poprzez wieloletnie więzienie, biczowanie, kamienowanie, odrzucenie przez przyjaciół i na koniec męczeńską śmierć. Na pytanie redaktora: co Apostoła urzekło w Jezusie, że zdobył się na taki heroizm, mękę i poniewierkę, usłyszeliśmy, iż mimo krzywdy jaką wyrządzał Jego wyznawcom, On mu przebaczył i nie tylko nie był na niego zagniewany, ale przemawiał z wielką miłością. Wtedy zrozumiał, iż Jezus kocha bezwarunkowo, nie za coś, ale pomimo. Kocha każdego i każdą z nas, oddał swoje życie, abyśmy zostali zbawieni, a więc zbawienie dostaliśmy za darmo! Duch Święty, którego przysłał Jezus po wniebowstąpieniu działa w Kościele i daje siły, aby kochać Jezusa w drugim człowieku, kochać w tych, którzy już odeszli, a teraz modlą się za nas i wypraszają nam łaski. Trzeba pamiętać o nich w modlitwie, ofiarować Eucharystie i nawiedzać cmentarze, szczególnie w zbliżających się listopadowych dniach poświęconych wiernym zmarłym. Na zakończenie wywiadu Paweł- Apostoł życzył nam świętości! Dziękujemy! 
 
Adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie wyznawaliśmy wiarę, iż jest pośród nas, wylewa zdroje łask, uzdalnia do bycia świętymi, abyśmy dotarli do nieba. Wyznawaliśmy brak wierności, sumienności, wytrwałości, konsekwencji i że jesteśmy w głębokim kryzysie. Prosiliśmy więc, aby przeszedł przez środek naszych serc i przeprowadził w inny świat. Dziękowaliśmy za wszystkich, którzy przybliżają nas do świętości, jak i za tych, którzy utrudniają nam tę drogę, pamiętając, że dzięki temu mamy sposobność kochać ich takimi, jakimi są na wzór naszego Mistrza. Chwała Ci, Panie!