Piątek 18 listopada

„Mówił do nich: Napisane jest: Mój dom będzie domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinią zbójców. I nauczał codziennie w świątyni.”

Oczyszczenie świątyni z handlarzy było aktem odwagi Jezusa, by nie zaśmiecać prawdziwego przeznaczenia świątyni jerozolimskiej. To można porównać do takiej sytuacji, że ktoś prowadzi handel na terenie twojego podwórka, przychodzą ludzie, zamieniają walutę, jest ogromny harmider, a ty nie możesz spokojnie przejść do własnego domu, a w dodatku jesteś rozgoryczony i oburzony całą sytuacją. Jezus pragnie, by każdy z nas odkrył swoje miejsce w świątyni – w Kościele jako wspólnocie oraz miejscu modlitwy. Przyjrzyj się dziś miejscu w Kościele jakie zajmujesz. Czy jesteś z niego zadowolony? Czy jest coś we wnętrzu świątyni co ci przeszkadza? Czy wierzysz w to, że Jezus codziennie naucza w świątyni i jest dostępny dla ciebie, dla twoich pytań, rozterek, łez oraz radości?

Panie Jezu, udziel nam prawdziwej troski o naszą świątynię, o ten dom, w którym szczególnie można spotkać się z Twoim Ojcem i doświadczać radości bycia dzieckiem Bożym!