PIERWSZOCZWARTKOWE SPOTKANIE 
 (Spotkanie modlitewno-formacyjne 06.10.2011) 

Rozpoczęliśmy je Eucharystią, podczas której dziękowaliśmy Panu za dar Kapłaństwa, a w szczególny sposób za naszego Opiekuna Duchowego Ks. Tomasza, który niedawno obchodził swoje Imieniny. Podczas Godziny Świętej rozważaliśmy Tajemnice Różańcowe wspólnie z całą wspólnotą parafialną, a następnie w milczeniu adorowaliśmy naszego Pana i Zbawiciela w Najświętszym Sakramencie. 

Po serdecznym i radosnym powitaniu w salce przy zakrystii Ks. Tomasz przedstawił projekt planu związanego z naszą formacją podczas czwartkowych spotkań i zachęcił, abyśmy zgłaszali również swoje inicjatywy, które zostaną wzięte pod uwagę. Te propozycje bardzo nas uradowały. Bogu niech będą dzięki! 

Ksiądz zaprezentował nam interesujące zdjęcia, które wykonał podczas swojej podróży po krajach afrykańskich. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy je, gdyż one pokazały, jak ciężkie jest życie ludzi (szczególnie dzieci) i z jakimi trudnościami boryka się Kościół Katolicki na tym kontynencie. Ostatnia część spotkania była bardzo radosna. Zaśpiewaliśmy „Sto lat” naszej Siostrze Monice z racji zawarcia Sakramentu Małżeństwa, a ona uraczyła nas pysznym tortem. Takie chwile są niepowtarzalne i przyczyniają się do głębszej integracji. Dziękujemy Ci, Panie Jezu Chryste za ten piękny wieczór, za naszego Kapłana, za każdą Siostrę i każdego Brata. Bądź uwielbiony ! Bądź wywyższony! Bądź błogosławiony! Chwała Tobie i cześć!