PIERWSZE DWA DNI EWANGELIZACJI NAD JEZIOREM BIAŁYM
Prawie 100 ewangelizatorów z różnych wspólnot działających na terenie diecezji siedleckiej przyjechało do Okuninki. Przez 3 dni na ulicach tej wypoczynkowej miejscowości, na plażach jeziora Białego a nawet na wodach jeziora, ogłaszają Dobrą Nowinę turystom.
W piątek (13 lipca) po mszy świętej w barwnym korowodzie spod miejscowego kościoła, przeszli do wybudowanego przy plaży Miasteczka Nadziei.  Tam przez kilkanaście godzin rozmawiali z wypoczywającymi, dawali świadectwa nawrócenia i wiary oraz relacji z żywym Jezusem. W specjalnie na tą okazję sprowadzonym pompowanym kościele można było w skupieniu pomodlic się czy przygotować do spowiedzi. Posługę sakramentu pokuty świadczyło kilku księży. Obok w namiocie każdy miał okazję uwielbiać Pana Jezusa a nawet oddać Jemu życie. Piątek zakończył się Wieczorem Chwały i projekcją ewangelizacyjnego filmu w letnim kinie.
Sobotę (14.07) ewangelizatorzy rozpoczęli od medytacji Słowa Bożego i Eucharystii. Napełnieni mocą Ciała i Krwi Jezusa wyruszyli w korowodzie nadziei głosząc Zbawiciela. Okazji do głoszenia jest wiele. Poprzez indywidualne rozmowy czy wspólne śpiewy i modlitwy. Odpowiadając na zachętę wypływają na głębię i z roweru wodnego i jachtu głoszą Ewangelię. Okazuje się, że w posłudze niesienia ludziom nadziei nie przeszkadzają warunki atmosferyczne. Mimo przelotnych opadów a nawet burz, ewangelizatorzy nie mieli czasu na nudę. Hasłem tegorocznej ewangeliacji nad jeziorem Białym jest zapewnienie, że NADZIEJA NIE UMIERA NIGDY!