PODSUMOWANIE MISJI EWANGELIZACYJNYCH W WOSKRZENICACH

(Parafia pw. Michała Archanioła w Woskrzenicach, 28.10-04.11.2018)

Kilka tygodni przed rozpoczęciem Misji w Woskrzenicach na tamtejszym ogrodzeniu kościelnym zawiesiliśmy baner z hasłem, którego treść można odczytać na zamieszczonym powyżej zdjęciu. Dni, które miały nadejść potwierdziły, że te słowa były prorocze. Każda z osób naszej Wspólnoty, która czynnie zaangażowała się w ewangelizację na własne oczy widziała, jak Słowo Pana otwierało i przemieniało słuchaczy. Co więcej, cuda dokonywały się nie tylko w sercach parafian, ale również członków Zespołu Misyjnego.

Z dnia na dzień coraz więcej mieszkańców przychodziło na nauki misyjne. Od środy (31.10) do niedzieli (04.11) liczba uczestniczących wynosiła codziennie ponad sześćset osób. To oznacza, że realnie w Misjach brało udział ponad 75% mieszkających na stałe parafian!

Pomimo, że Misje trwały aż osiem dni, a osoby przychodzące codziennie na wieczorne spotkania spędzały w kościele nawet po cztery godziny, w niedzielę dało się słyszeć z ust wielu parafian stwierdzenia: „Szkoda, że to już koniec”. Ilość złożonych deklaracji abstynenckich oraz pisemnych świadectw, które otrzymaliśmy w ostatnich dniach również potwierdza, jak bardzo owocne były te szczególne rekolekcje.

Ks. Tomasz wyraża wdzięczność wszystkim Siostrom i Braciom z naszej Wspólnoty, którzy biorąc urlopy w pracy, wydając pieniądze na dojazdy, oraz poświęcając swój wolny czas, czynnie zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie Jubieluszowych Misji w Woskrzenicach. Podziękowania kierowane są również do tych, którzy podjęli post i modlitwę w intencji tego dzieła.