W tym roku Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej pragnie zorganizować już piątą edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zainauguruje ją Eucharystia sprawowana 26. marca br. o godz. 20.00 w kościele pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Siedlcach. Po Mszy św. nastąpi indywidualne wyjście na trasę (szczegóły na: http://sne.siedlce.pl/wyrusz-na-e-d-k-2021/ )

W związku z powyższym Ks. Tomasz poszukuje osób gotowych zaangażować się w organizację tegorocznej EDK. Potrzebni są wolontariusze do następujących posług:

  1. Przygotowanie rozpisanej już trasy wokół Siedlec (do 15.03 inspekcja drożności w terenie oraz w dn. 26.03 rozstawienie płonących zniczy wskazujących na kolejne stacje Drogi Krzyżowej i umieszczenie dodatkowych znaków orientacyjnych w newralgicznych punktach trasy).
  2. Oprawa liturgiczna Eucharystii (26.03. godz. 20.00, kościół bł. Męczenników Podlaskich w Siedlcach).
  3. Podzielenie się świadectwem owoców duchowych płynących z udziału w poprzednich edycjach EDK (przewidziane są dwa lub trzy wystąpienia po zakończeniu Eucharystii).
  4. Czytanie tekstów rozważań podczas Drogi Krzyżowej (w kościele dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli wyruszyć na trasę, a zechcą przeżyć duchowo tegoroczną EDK).

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Anny Ciok (kom. 662.217.644).