ODKRYLI SWOJE POWOŁANIE

Wkrótce rozpoczniemy kolejny rok formacyjny. Po sierpniowej przerwie już we wrześniu na nowo zaczniemy spotykać się w czwartkowe wieczory. Prawdopodobnie będzie nas nieco mniej, gdyż część studentów z WJD powróci do Siedlec dopiero w październiku, by rozpocząć nowy rok akademicki. Jednak potrzeba wzajemnego umacniania się w wierze nie pozwala nam czekać, tym bardziej, że owoce spotkań życia we wspólnocie radują nasze serca. Cieszymy się bowiem zarówno odkrytymi powołaniami do życia konsekrowanego, jak i małżeńskiego.

We wrześniu w sakramentalny związek małżeńsk wstapią: Kasia i Rafał (6. września w Siedlcach) oraz Ewa i Mateusz (20. września w Łukowie). Emilia i Justyna odpowiedziały na wezwanie Boskiego Oblubieńca zgłaszając się do zgromadzeń żeńskich. Natomiast Krzysiek i Marek przyjęli habity we wspólnotach zakonnych.

Ich decyzje są naszą radością i chlubą, gdyż każde powołanie odkryte w łonie wspólnoty jest znakiem jej witalności i eklezjalności. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.