Aż trudno uwierzyć, że wkrótce minie rok od dnia, w którym dotarła do nas smutna wiadomość o nagłej śmierci Marcina Mazurka. Jego osoba tak wiele wniosła w życie naszej Wspólnoty, że nie tylko licznie uczestniczyliśmy w uroczystościach pogrzebowych, ale chcieliśmy przedłużyć  uwielbianie Boga za dar Marcina w zorganizowanym tydzień później wieczorze wspomnień. Jesteśmy pogodzeni z wolą Bożą, bo wierzymy, że Marcin już ogląda Wszechmogącego i wielbi Go w niebie. A jednak cały czas odczuwamy jego brak.

Chcemy raz jeszcze powrócić do wszystkich dobrych wspomnień związanych z osobą Maziego, organizując Wieczór Pamięci w pierwszą rocznicę Jego śmierci. W związku z tym my, Wspólnota Jednego Ducha, we współpracy ze Szkołą Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej, Centrum Kultury i Sztuki oraz siedleckim Miejskim Ośrodkiem Kultury przygotowujemy takie wydarzenie w sobotę 4. września br.

Organizacja tego projektu wiąże się zaangażowaniem nas wszystkich. Poszukujemy zdjęć Marcina (dobrej jakości) z różnych wspólnotowych wydarzeń oraz krótkich filmików z jego udziałem. Przydadzą się również jakieś jego „złote myśli”. Niech każdy z nas poczuje się współodpowiedzialny za promocję tego wydarzenia, udostępniając informacje o nim w sieci oraz osobiście zapraszając na wieczór wspomnień o tym wyjątkowym człowieku, jakim był Marcin.

Więcej szczegółów przekażemy na najbliższym spotkaniu WJD w pierwszy czwartek miesiąca o 18:30 w auli pod kościołem Świętego Józefa.