RUSZAMY NA PRZYSTANEK JEZUS

26.07 – 2.08.2010


Od wielu lat młodzi katolicy (z błogoslawieństwem pasterzy Kościoła) wychodzą do młodzieży i innych uczestników festiwalu Woodstock, aby nieść Dobrą Nowinę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Akademickiej Grupy Ewagelizacyjnej jeszcze tam nie było, …a przecież żniwo jest wielkie ! Czas założyć sandały i wyruszyć do Kostrzynia nad Odrą.

 

Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock, celem prezentacji osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia.

Przystanek Jezus nie jest festiwalem muzycznym, ani formą rekolekcji dla osób pragnących przeżyć “fajny czas”. Dlatego Organizatorzy zapraszają do udziału wyłącznie osoby formujące się w ciągu całego roku w grupach, ruchach i stowarzyszeniach kościelnych, zdolne podjąć posługę ewangelizacyjną pośród młodych na Przystanku Woodstock. dzieki temu uniknie się obecności osób przypadkowych.

Dlatego organizatorzy zapraszają najpierw do solidnej formacji ewangelizacyjnej w ramach Szkoły Nowej Ewangelizacji (kurs Paweł – 1-12 lipca 2010) oraz warsztatów przygotowujących do ewangelizacji (18-25 lipca 2010). Jednak opisana forma inicjatyw przygotowawczych nie jest obowiązkowa. Co najwyżej, ci z naszej grupy, którzy chcą pojechać, a nie będą mogli wziąć udzialu w lipcowych szkoleniach pojadą na Przystanek Jezus po otrzymaniu zgody ze strony naszego Opiekuna – ks.Tomasza. Nota bene, on sam tez wyrusza na ewangelizację do Kostrzynia nad Odrą.

Odpowiedzialnym w naszej grupie za organizację wyjazdu ekipy ewangelizacyjnej jest Bartek Ciok (tel.606.933.894), do którego należy zgłosić chęć wzięcia udziału.


Termin Przystanku Jezus: 26 lipca – 2 sierpnia 2010r.

Koszt: 150zł

Miejsce: Kostrzyn nad Odrą

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.przystanekjezus.pl/