PRZED WYJŚCIEM DO AKADEMIKÓW

 

Aby dać więcej pewności tym, którzy od poniedziałku wyruszą do siedleckich akademików podajemy kilka podpowiedzi, jak rozpoczynać rozmowę z mieszkańcami Domów Studenckich.

 

Codziennie tj. od poniedziałku (4.03) do czwartku (7.03) naszą misję zaczynać będziemy od udziału w Eucharystii sprawowanej w parafii św. Józefa o godz. 18.00. Następnie tj. o 19.00 zbierzemy się w Domu Studenckim (poniżej znajdziecie grafik z terminami odwiedzin poszczególnych akademików). Nie zapomnijcie ubrać koszulek WJD.

Po modlitwie i błogosławieństwie księdza podzielimy się w pary, wyznaczymy „sektory działania” i rozejdziemy się na piętra, by odwiedzić mieszkańców akademika. Rozmowę rozpoczynamy od zaproponowania przyjęcia ulotki z DA, którą otrzymacie od duszpasterza akademickiego. Jeśli student/studentka stwierdzi, że już ją ma, będzie to dla Was komunikat, że w styczniu przyjął/przyjęła księdza w pokoju na kolędzie, bo wtedy rozdawane były owe ulotki. Ułatwi to Wam dalszą rozmowę. Oświadczycie bowiem, że księża zapowiadali zbliżające się akademickie rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 11-13.03  (pon.-wt.-śr.) w kościele pw. Ducha św. (początek zawsze o 19.00).

W dalszej rozmowie zaproście na katechezy do DA (grafik godzin do wyboru znajduje się w gablocie na parterze każdego Domu Studenckiego). Jeśli rozmówca czy też rozmówcy będą „otwarci” , postarajcie się powiedzieć, kim jest dla Was Jezus Chrystus. Dobrym sposobem na rozpoczęcie świadectwa może być postawione wprost pytanie, czy mają 5-10 min. , aby wysłuchać czegoś bardzo osobistego, co chcecie im powiedzieć. Jedna/jeden z Was będzie głosić, a druga/drugi powinna modlić się o światło Ducha św. Zakończcie świadectwo wspólną modlitwą powierzenia życia Chrystusowi Panu. Gdy rozmówca/rozmówczyni wyraźnie wykaże wzruszenie usłyszanymi słowami być może warto, aby druga osoba z zespołu zostawiła głoszącego/głoszącą sam na sam ze słuchającym/słuchającą.

Natomiast, jeśli osoba nie będzie zainteresowana przyjęciem ulotki lub kontynuacją rozmowy niech ze zdwojoną siłą działa przez Was Duch św. Bądźcie taktowni, choć pamiętajcie, że gdyby chodziło o przesunięcie terminu obrony pracy mgr, bo się spóźniliście z napisaniem jej, to byście z całą pewnością byli bardzo kreatywni w sposobie rozmowy z promotorem i nie dali się zbyt szybko „zmyć”. Uwierzcie zatem w moc Ducha i w swój wrodzony talent.

 

  1. 4.03 (poniedziałek) – Dom Studencki nr 1 przy ul. 3-go maja
  2. 5.03 (wtorek) – Dom Studencki nr 3 przy ul. Bema
  3. 6.03 (środa) – Dom Studencki nr 2 przy ul. Żytnia
  4. 7.03 (czwartek) – Dom Studencki nr 4 przy ul. Żytnia