WARSZTATY EWANGELIZACYJNE

 DAĆ ŚWIADECTWO PRAWDZIE, tak brzmiał tytuł rekolekcji, które odbyliśmy w Domu Rekolekcyjnym w Opolu Nowym w dniach 12-14 marca 2010 r. Uczestniczyło w nich 30 osób. Miały one nas przygotować do wiosennej ewangelizacji szkół średnich naszego miasta.

 

 

WARSZTATY PRZED EWANGELIZACJĄ

DAĆ ŚWIADECTWO PRAWDZIE, tak brzmiał tytuł rekolekcji, które odbyliśmy w Domu Rekolekcyjnym w Opolu Nowym.

Przez trzy dni bardzo intensywnie przygotowywaliśmy się do ewangelizacji. Świadomi naszej słabości i odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, wiele godzin trwaliśmy na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Zanosiliśmy gorące prośby do Ducha Świętego, aby uzdalniał nas do tej posługi, otwierał nasze serca i wlewał swoją mądrość.

Wysłuchaliśmy kilku konferencji, podczas których otrzymaliśmy cenne rady i wskazówki dotyczące tego trudnego, ale i zaszczytnego zadania, do którego zostaliśmy powołani.

Siłę do tej posługi czerpaliśmy także z Eucharystii, w których uczestniczyliśmy każdego dnia. Był czas na czytanie, medytowanie Pisma Św. i dzielenie się w małych grupach, tym co nas szczególnie poruszyło.

Bardzo ważnym punktem programu był udział w warsztatach. Ćwiczyliśmy się w umiejętności zachowania się w różnych nieprzewidzianych sytuacjach.

Dosyć trudnym zadaniem okazało się napisanie dobrego świadectwa składającego się zaledwie ze stu słów. Było trudno, ale udało się.

Bardzo miłym momentem było dołączenie do nas grupy młodych Francuzów ze Szkoły Ewangelizacji Jeunesse Lumiere. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy informacji o ich posłudze. My też podzieliliśmy się naszym doświadczeniem Boga i w bardzo przyjaznej atmosferze zakończyliśmy rekolekcje.
 
Za ten błogosławiony czas dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste! Bądź wywyższony i uwielbiony! Chwała Tobie Panie!