PRZEŻYLIŚMY REKOLEKCJE PRZED EWANGELIZACJĄ


Wprawdzie wiosny w naturze jeszcze za bardzo nie czuć (w ostatni dzień rekolekcji tj. w niedzielę zima poprzez opady śniegu przypomniała nam brutalnie o swoim panowaniu), to jednak w sercach uczestników REKOLEKCJI DLA GŁODNYCH zapanowała iście wiosenna atmosfera.
Dzięki łasce Bożej, która działała poprzez ks. Giani Castorani i Miriam Fioravanti z florenckiej Szkoły Ewangelizacji ponad sześćdziesięciu uczestników tychże rekolekji mogło na nowo doświadczyć działania mocy Słowa Bożego, którym Pan nakarmił nas do syta.
W najbliższym czasie ukażą się w GALERII zdjęcia.
Owoce trzech dni spędzonych we wspólnocie w Ośrodku D.A. można było odczuć nie tylko poprzez wyjątkowo radosną atmosferę panującą podczas Eucharystii, głębokie rozmodlenie w trakcie śpiewu uwielbieniowego, czy też na sobotniej adoracji wieczornej. Niekończące się świadectwa składane w ostatniej godzinie rekolekcji pokazały, iż Zbawiciel osiągnął zamierzony cel tzn. otworzył nasze usta, dając gotowość głoszenia Dobrej Nowiny Siostrom i Braciom, co w perspektywie rozpoczynających się rekolekcji szkolnych (pięć serii w tym Wielkim Poście) i rekolekcji parafialnych, które znowu poprowadzimy w Łosciach zwiastuje wielkie dzieła Boże.
Od poniedziałku ruszamy na spotkania ze studentami w ramach katechez akademickich (codziennie po trzy godziny przez cztery dni). Wspólnie z nami pójdzie dziesięcioosobowa grupa włoskiej młodzieży, którą gościć będziemy przez tydzień w Siedlcach. Równolegle z tymi spotkaniami w pierwszym tygodniu będziemy głosić Ewangelię w dwóch liceach.
Starsze osoby z naszej Grupy (ponad trzydzieści osób) będą nas wspierać w tym samym czasie „sztafetową” modlitwą przed Najświętszym Sakramentem.

Prosimy o dar modlitewnego wsparcia tego dzieła.