RELACJA Z REKOLEKCJI W WARSZAWIE
(2013.02.25-26)

W ostatnich tygodniach lutego nasza wspólnota prowadziła rekolekcje dla dzieci i młodzieży z Warszawskiej podstawówki i gimnazjum. Obydwa spotkania były niesamowite i pełne mocy Ducha Świętego.

Podczas rekolekcji w podstawówce dzieci miały okazje posłuchać „księdza doktora” , który mówił o objawach, przyczynach i leczeniu choroby NBC- Nieustannego Braku Czasu.

Najbardziej poruszyła nas dziecięca otwartość i zaufanie. Dzieci przyjmowały głoszone słowo , choć często była to dla nich jedna z nielicznych okazji rozmowy o Bogu. Niesamowite było nabożeństwo pokutne podczas którego dzieci z wielkim przejęciem przystępowały do sakramentu pojednania a następnie dekorowały drzewka kolorową wstążką na znak pojednania z Bogiem. Po pewnym czasie z suchego badyla zrobiło się kolorowe drzewko.

Było to dla nas lekcja pokory i odpowiedzialności. Być może to co usłyszały od nas zostało im w pamięci na długie lata. Dlatego tak ważne było abyśmy głosząc Słowo Boże pamiętali do kogo i na czyją Chwałę to czynimy.

Szczególnie pozytywnie odebraliśmy spotkanie z młodzieżą gimnazjalną. Uprzedzani wcześniej przez katechetów o czekających nas trudnościach, jechaliśmy na nie nieco z lękiem i niepewnością. Okazało się jednak, że są to pozytywni młodzi ludzie dużym potencjałem, bardzo spragnieni miłości i uwagi. Głosiliśmy młodzieży Miłość Bożą, opowiadając również o swoich doświadczeniach wiary. Specjalnie na te rekolekcje została przygotowała droga krzyżowa w formie scenek, która była mocny przeżyciem zarówno dla uczniów jak i nas- aktorów. Na koniec została poprowadzona modlitwa podczas której każdy mógł uznać Jezus za swego Pana i Zbawiciela.

Nie sposób nie wspomnieć o kochanych Siostrach Nazaretankach, które otwierając nam swoje serca wspaniale ugościły nas podczas rekolekcji, dbając abyśmy mieli siły witalne do głoszenia Chwały Pana.