RELACJA Z CZWARTEGO DNIA EWANGELIZACJI

(II edycja ewangelizacji nad J. Białym, Okuninka, 18.07.2015)

Ewangelizacja wśród plażowiczów w Okunince trwała przez cały sobotni dzień. Tego dnia głosiciele Dobrej Nowiny dali z siebie wszystko. Ich pomysłowość nie miała granic.

Wejście całej grupy na plażę poprzedził kilkakrotny przejazd samochodu z rozradowaną zakonnicą na dachu, trzymającą w ręku wodną deskę ratowniczą. Dobre nagłośnienie daleko niosło śpiew wychwalający Boga i okrzyki: „Alleluja, Jezus żyje, przed Jezusem się nie skryjesz!”, czy: „Jezus, wśród kebabów, lodów, picia chce być Panem Twego życia!”. Tradycyjnie odtańczono taniec belgijski razem z chętnymi plażowiczami: „Zamiast leżeć na ręczniku, chodź zatańczyć przy kleryku”. A następnie śpiewano i modlono się w jeziorze.

Na plaży były rozstawione 2 namioty, gdzie można była skorzystać z sakramentu pokuty. Wiele osób skorzystało ze spowiedzi w białym namiocie, na którym wisiały zdjęcia rentgenowskie i widniały słowa „Przebadaj serce za darmo”. Ewangelizowano nawet w wodzie, gdyż Siostry Nazaretanki nie wahały się namoczyć swoich habitów dla głoszenia Miłości Boga. Wiele osób podpływało do sióstr na swoich materacach i słuchało ich świadectw. O godzinie 15.00 ewangelizatorzy modlili się wspólnie przy krzyżu w namiocie Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Centralnym punktem dnia dla ewangelizatorów była Eucharystia sprawowana przez bp. Piotra Sawczuka w kaplicy w Okunince.
Niestety, jeden z najważniejszych punktów programu ewangelizacji nie został zrealizowany. Na 19.00 zaplanowano bowiem koncert znanego zespołu Full Power Spirit z Białej Podlaskiej grającego muzykę chrześcijańską w stylu Hip-Hop, a po nim miał odbyć się Wieczór Chwały prowadzony przez diakonię muzyczną Wspólnoty Jednego Ducha. Tymczasem na skutek spóźnienia się z montażem sceny, koncert zaczął się o 21.00 i został przerwany po dziesięciu minutach na skutek szalejącej burzy. Nie zmienia to faktu, że czwarty dzień ewangelizacji był bardzo owocny.