RELACJA Z DNIA SKUPIENIA PRZED BIERZMOWANIEM

WĘGRÓW 24.01.2011

W Uroczystość Nawrócenia św. Pawła Apostoła pięć osób z naszej grupy udało się do Węgrowa – do parafii pw. Św. Piotra Alkantary i św. Antoniego z Padwy, na wcześniej zaplanowany przez tamtejszych duszpasterzy dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania.

 

Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 18:30 powitaniem i przedstawieniem poszczególnych członków zespołu ewangelizacyjnego. Zaśpiewaliśmy też wspólnie kilka piosenek na cześć Pana.

Następnie ks. Tomasz zrobił wprowadzenie z zamiarem uświadomienia młodzieży, po co tutaj są, by czas poświęcony na przygotowanie do sakramentu nie został zmarnowany. Łaska ta nie jest im dana tylko na czas bierzmowania, ale na całe życie, by mogli pomnażać owoce Ducha Św. każdego dnia.

Następnie nasza grupa teatralna w składzie: Kasia S., Maciek, Magda, Kasia M. pokazała pantonimę „Maski”, która zobrazowała człowieka zagubionego i podatnego na wpływy innych, kopiującego ich zachowania. Ukazanie tego, że człowiek po pewnym czasie nie jest w stanie akceptować swoich słabości, poczucia grzeszności i ten brak bycia sobą jest w stanie zrekompensować tylko Bóg, który jest miłością. Następnie Magda opowiedziała o swojej historii życia z Jezusem i o tym jak On uwolnił ją od masek, które zakładała.

To Bóg pozwolił jej na ich zdjęcie i zrozumienie, że teraz już może być sobą i że może być kochana  taką jaką jest z każdą jej ułomnością i zranieniem. Magda przyjęła i uwierzyła Tej miłości i zachęcała zgromadzoną młodzież do zawierzenia i wierności Jezusowi na swojej życiowej drodze. Kolejnym punktem spotkania był kerygmat wygłoszony przez Bartka, który bezpośrednio zwracał się do zebranej młodzieży. Podkreślał, że Jezus kocha niezależnie od sytuacji w jakiej aktualnie dana osoba się znajduje, że pragnie naszego szczęścia, zna nas najlepiej i ma przygotowaną dla nas najlepszą z dróg. Uświadamiał jak ważna jest odpowiedzialność za otrzymaną wkrótce łaskę Ducha Św., by móc ją dobrze przeżywać i pomnażać w przyszłym życiu.

Ks. Tomek pokazał zaś, jak trudno jest być Bogiem, do czego posłużył filmik „DJ Jezus”. Ukazał on skrupulatne starania Boga dla dobra człowieka, to jak pragnie naszego szczęścia i tego, żebyśmy wytrwale kroczyli za nim, pełnili Jego wolę i zdali się na Jego prowadzenie. Kończącym elementem spotkania, było wydarzenie bardzo ważne i istotne a mianowicie przyszedł do nas sam Bóg. Adoracja poprowadzona była przez członków grupy. Przyzywaliśmy obecności Ducha Św. i wylania jego darów na każdego z kandydatów bierzmowania. Dziękowaliśmy i uwielbialiśmy Boga za jego nieskończoną miłość do nas, za to czego do tej pory pozwolił nam doświadczyć i co przygotował na nasze dalsze życie. Prosiliśmy Go o jego prowadzenie i potrzebne łaski na wypełnianie Bożego planu w naszym życiu. Na koniec ksiądz Mariusz, odpowiedzialny w węgrowskiej parafii za przygotowanie młodzieży do bierzmowania udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Jezus był z nami !

Za ten błogosławiony czas dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste! Bądź wywyższony i uwielbiony! Chwała Tobie Panie!