WIECZÓR UWIELBIENIA CHRYSTUSA

(Katedra siedlecka,15.06.2014)

 

 

W dniach 14-15 czerwca b.r. nasze miasto przeżywało podniosłą uroczystość, goszcząc w katedrze (Matce kościołów diecezji), znaki Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i Ikonę Matki Bożej tzw. Salus Populi Romani, podarowane przez Jana Pawła II trzydzieści lat temu młodym katolikom.

 

Znaki te zawsze towarzyszą Światowym Dniom Młodzieży i krążą po świecie non-stop, gromadząc każdego dnia na modlitwie i adoracji tysiące młodych. Obecność ich w naszym mieście to etap przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku.

 

Mieliśmy tę łaskę, iż jako Wspólnota Jednego Ducha, zostaliśmy zaproszeni do włączenia się w uroczystości i poprowadziliśmy Wieczór Chwały, w niedzielną Uroczystość Trójcy Świętej. Przyzywając Ducha Świętego, czuliśmy żywą obecność Boga Ojca, i Jego Syna, Jezusa Chrystusa. Wszyscy obecni (a katedra była wypełniona po brzegi) byli radośni i ochoczo poddawali się działaniu Ducha Świętego. Las rąk, wyciągniętych w geście uwielbienia, sprawiał niesamowite wrażenie.

 

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, w skupieniu wpatrywaliśmy się w Chrystusa utajonego pod postacią chleba, a Ksiądz, modląc się wstawiał się za nami i przedstawiał Bogu wszystkie nasze troski, trudy i cierpienia i prosił, abyśmy byli jak sól ziemi, jak zaczyn. Prosił, aby Jezus zrzucił z nas skorupę wstydu, byśmy mogli świadczyć o Jego miłości, nie zrażając się krytyką, czy ośmieszaniem. Abyśmy byli ewangelizatorami i misjonarzami.

 

Po skończonej uroczystości, każdy miał możliwość adorowania Jezusa w znakach, przytulenia się do Krzyża, i ucałowania Matki Najświętszej w Ikonie. Tak więc katedra długo jeszcze była wypełniona, jako że wszyscy pragnęli dotknąć świętych znaków i w ciszy przedstawić swoje prośby i dziękczynienia. Za te wzniosłe przeżycia i błogosławiony czas dziękujemy Ci Panie, Jezu Chryste! Bądź uwielbiony i wywyższony po wieczne czasy!