W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej o godz. 19:00 na parkingu przed kościołem św. Józefa w Siedlcach odbył się (już po raz szósty) koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa”. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Nowej Ewangelizacji we współpracy z naszą Wspólnotą i siedlecką parafią pw. Św. Jana Pawła II.

Hasłem tegorocznego wieczoru były słowa św. Pawła Apostoła z Drugiego Listu do Koryntian: „Gdzie jest Duch Pański- tam wolność”.

Konferansjerami spotkania byli: ks. Tomasz i nasza liderka Joanna. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Mocni w Duchu z łódzkiego Ośrodka Ojców Jezuitów. Członkowie zespołu zaśpiewali 14 własnych utworów. Zachęcali przy tym zebranych do włączania się w uwielbienie poprzez śpiew piosenek, których teksty wyświetlane były na ekranach.

W trakcie koncertu uczestnicy mogli wysłuchać dwóch świadectw. Hubert z Łodzi podzielił się doświadczeniem Bożej Miłości, jakiej doświadczył podczas adoracji, natomiast małżonkowie: Marzena i Kamil z Knychówka mówili o wyborze Jezusa Chrystusa w bardzo ważnym momencie ich życia, gdy dowiedzieli się, że ich poczęte dziecko będzie niepełnosprawne.

Nie zabrakło również modlitwy za nasze miasto, za mieszkańców i gości. Była też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W drugiej części koncertu miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Ksiądz Sebastian Bisek poprowadził modlitwę o uwolnienie serc ze zniewoleń, by na nowo zawładnął nimi Duch Pański. Był też czas na osobistą  rozmowę z Jazusem, na powierzenie Mu swoich radości, problemów, tego wszystkiego co nosimy w sercu.

Na zakończenie tj. po Apelu Jasnogórskim wszystkim zebranym błogosławieństwa udzielił biskup pomocniczy naszej diecezji Grzegorz Suchodolski. Prowadzący wieczór ks. Tomasz i Joanna podziękowali wolontariuszom i dobrodziejom, zapraszając na spotkanie za rok.