RELACJA Z KURSU „ŚWIADECTWO”
(Siedlanów /k. Radzynia Podlaskiego, 12-14.07.2017)
Od czterech lat nasza Wspólnota angażuje się w ewangelizację nad Jeziorem Białym w Okunince /k. Włodawy. Dotychczas przygotowania do tego dzieła miały miejsce we wspomnianej miejscowości, gdzie mogliśmy korzystać z tamtejszej kaplicy i salek katechetycznych. Tym razem owo przygotowanie miało formę kursu ewangelizacyjnego, który odbył się w dniach od 12 do 14 lipca br. w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie. W kursie „Świadectwo” wzięło udział 28 osób, z czego większość stanowili członkowie naszej Wspólnoty.
Teoria i zajęcia praktyczne przypomniały nam o podstawowych zasadach prowadzenia rozmów ewangelizacyjnych i sposobach dzielenia się wiarą. Kurs poprowadził nasz opiekun duchowy ks. Tomasz Bieliński, który jest jednocześnie dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji naszej diecezji. Wszyscy uczestnicy dostali też za zadanie napisania osobistego świadectwa nawrócenia. 
W sobotę rano (15.07) kursanci udali się w kierunku Okuninki, by dołączyć do 70-cio osobowej grupy ewangelizacyjnej, by nieść z radością Dobrą Nowinę do osób wypoczywających nad Jeziorem Białym.