RELACJA Z REKOLEKCJI SZKOLNYCH W WARSZAWIE

(Parafia pw. św. Stefana, ul. Czerniakowska 137)

W tym roku nasza Wspólnota już po raz dziesiąty podjęła się realizacji projektu Wiosennej Ewangelizacji Szkół. W związku z tym, jak co roku, czeka nas posługa na wszyskich poziomach nauczania tj. od przedszkolaków do maturzystów.

Zaczęliśmy od mocnego uderzenia, bowiem środowisko warszawskich szkół jest szczególnie wymagające. Byliśmy świadomi, jak bardzo realia życia wielkomiejsckiego różnią się od naszych, siedleckich klimatów. Mieliśmy bowiem głosić Dobrą Nowinę do dzieci i młodzieży, które w dużej części pochodzą z rodzin “niepełnych”. Z drugiej strony, wiedzieliśmy, że w stolicy znaczna część uczniów nie uczęszcza na lekcje religii. Dlatego ci, którzy chodzą na katechezy to uczniowie, których rodzicom zależy na formacji religijnej ich pociech.

Tymczasem okazało się, że znów Pan nas zaskoczył. On dał nam nie tylko zdolności i pomysłowość przy wcześniejszym przygotowywaniu konspektów katechez rekolekcyjnych, odpowiednich do poszczególnych grup wiekowych, ale także wyciszył serca młodych słuchaczy, co było wielkim zaskoczeniem dla tamtejszych katechetów i księży.

Dziekujemy zarówno Monice, Magdzie, Justynie, Tomkowi, Robertowi, Eli i Karolowi, jak i wszystkim Siostrom i Braciom z WJD, którzy w tym czasie modlili się wstawienniczo za głoszących.