RELACJA Z REKOLEKCJI W SIEDLECKIM GIMNAZJUM

Do Publicznego Gimnazjum nr 5 w Siedlcach wyruszyliśmy z Dobrą Nowiną w czwartkowy poranek (14.03.2013).

Spotkanie z młodzieżą miało dwie tury. Świadomi szczególnego wieku i związanych z tym problemów wychowawczych gimnazjalnej młodzieży zaczęliśmy spotkanie krótką modlitwą. Łaski, które zesłał na nas Pan mogliśmy zaobserwować już podczas trwania rekolekcji.

Oba spotkania zaczynały się od przywitania naszej grupy i przedstawienia każdego z osobna. Kolejnym etapem były filmiki ewangelizacyjne ukazujące łaskę wolnej woli otrzymaną od Pana, oraz trafne komentarze do nich głoszone przez naszego lidera Maćka. Z kolei ks. Tomasz w swojej katechezie kerygmatycznej mówił m.in.: „Nie obwiniajmy Boga i nie zrzucajmy na Niego winy za nieszczęścia tego świata. Uczmy się Bożej mądrości aby nie dopuszczać do wielkich tragedii w naszym życiu. Żyjemy w kraju, gdzie Ewangelia jest nam znana i mamy wielki dar poznawania Jezusa, dlatego będziemy rozliczani z tego: Kim dla mnie jest Jezus Chrystus”. Młodzież słuchała w wielkim skupieniu.

W ostatniej części przewidziana była Droga Krzyżowa, podczas której uczniowie wysłuchali z uwagą świadectwa Dominiki. Piękny czas rekolekcji zakończyła Kasia modlitwą, którą poprowadziła z wielkim namaszczeniem. Przy wyjściu z Sali każdy mógł sięgnąć po Słowo Boże, które miejmy nadzieje będzie zasianym ziarnem w życiu tych młodych ludzi przygotowujących się w niedalekiej perspektywie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.