RELACJA Z TRZECIEGO DNIA EWANGELIZACJI

(II edycja ewangelizacji nad J. Białym, Okuninka, 17.07.2015)

Piątek, 17 lipca był kolejnym dniem ewangelizacji nad jeziorem Białym w Okunince. Piątek był bogaty w wydarzenia i przeżycia duchowe. Ewangelizatorzy rozpoczęli go podobnie jak w czwartek od modlitwy Kościoła – jutrzni, w której uczestniczyły także dzieci z parafii Gończyce wypoczywające nad Okuninką.

Do ewangelizacji przygotowywał ewangelizatorów najpierw ks. Mateusz Czubak, który w katechezie przypomniał, w jaki sposób wygłosić świadectwo ewangelizacyjne, podkreślając, że najważniejsze jest nasze osobiste spotkanie ze Zmartwychwstałym, doświadczenie, kiedy Jezus nas znalazł i to, jak On zmienił nasze życie. Po katechezie były warsztaty poświęcone kreatywnej ewangelizacji, po których cała wspólnota ewangelizatorów została podzielona na cztery zespoły: grupę muzyczną, teatralną, taneczną i grupę ewangelizacji wizualnej. Przed wyruszeniem na plażę, aby głosić Jezusa, była jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której kapłani prosili o wylanie Ducha Świętego na ewangelizatorów. Tak umocnieni, pełni radości, ewangelizatorzy wyruszyli nad jezioro, ze śpiewem, modlitwą, i mocno rzucającymi się w oczy hasłami ewangelizacyjnymi. Nie zabrakło też ewangelizacyjnego tańca dla plażowiczów, który wzbudził ich zainteresowanie wzbudziło zainteresowanie, bo mówiąc żartobliwie: „Nic tak ludzi nie zachwyca jak tańcząca zakonnica”. A siostry tańczyły z klasą. Dzięki temu ewangelizatorom było łatwiej nawiązać rozmowy ewangelizacyjne z odpoczywającymi na plaży ludźmi. Wielu z nich potrzebowało, żeby ktoś im przypomniał o Bogu, o Jego miłości. Plażowicze zostali zaproszeni na wieczorny koncert uwielbienia.

Po południu ewangelizatorzy dzielili się swoim doświadczeniem ewangelizacji oraz uczestniczyli we Mszy św. prymicyjnej ks. Kamila Frączka i ks. Jakuba Wyrozębskiego. Poruszającą homilię wygłosił ks. Tomasz Bieliński. O godz. 20.00 rozpoczął się Wieczór Chwały, a po jego zakończeniu – nocne kino ewangelizacyjne. Każdego dnia ewangelizatorzy mają też nocne dyżury w kaplicy, gdzie każdy z nich adoruje Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie – w Nim cała ich siła i moc do ewangelizowania.