RELACJA Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH

(OŚRODEK DA, 9-11.05.2014)

 

W dniach 09.-11.05 po raz kolejny uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez znakomitego pedagoga p. Marka Cichuckiego. Pod jego okiem udoskonaliliśmy tajniki gry aktorskiej i przygotowaliśmy się do etiudy, która została wystawiona podczas Wieczoru Chwały w CKiS w Siedlcach, w podzięce Bogu za dar naszych mam.

  

Świadectwa uczestników

 

„Odbyte warsztaty teatralne mogłabym różnie określić. Najprostsza definicja, jaka przychodzi mi do głowy – to ciekawa integracja ze wspaniałymi ludźmi. Podczas warsztatów, nie tylko nabywaliśmy nowe umiejętności i wiedzę z zakresu aktorstwa, ale również mogliśmy uczyć się od siebie nawzajem i lepiej się poznać. Za nami wiele godzin pracy i dużo przeżytych emocji. Ale najważniejsze jest to, że poświęciliśmy ten czas, by móc więcej czynić na Chwałę Pana”.

Agnieszka

 

II dzień warsztatów. Beata, p. Marek. Magda S. i Dominika.

 

„Warsztaty z p Markiem były dla mnie po raz kolejny bardzo twórczym, ale i wymagającym czasem wychodzenia ze swojej skorupki, poznawania siebie i przekraczania swoich granic. Warsztaty pokazały, że sztuka to nie tylko deski teatru, które są zarezerwowane dla zawodowych aktorów, ale że teatrem można się bawić na co dzień. Był to ciekawy czas integracji, w którym poznawaliśmy siebie nawzajem i szkoliliśmy swoje umiejętności pod okiem fachowca. Głęboko wierzę, że to spotkanie będzie owocowało na kolejnych etiudach grupy teatralnej”.

Magda S.

 

wt2014 2

Próba. Kasia i Magda S.

 

„Warsztaty teatralne były dla mnie bardzo rozwijające. W czasie zajęć przygotowanych przezp. Marka miałam możliwość rozwijania swojej kreatywności i wyobraźni. Uczyłam się jak zagrać różne osoby, i w jaki sposób mimiką, gestem, ruchem wyrazić emocje oraz sytuację w jakiej się znajdują. Był to czas, w którym mogłam popracować nad moimi wadami, a rady i wskazówki prowadzącego na pewno będą bardzo pomocne w dalszej pracy nad sobą. Podczas warsztatów lepiej poznałam osoby należące do grupy teatralnej i siebie”.

Magda O.

  

„Warsztaty – radosny czas ćwiczeń pomagających wyzwolić naturalną ekspresję w nas. Skupialiśmy się na zwiększeniu świadomości własnego ciała i wykorzystaniu przestrzeni. Dziękuję za chwile uczące mnie cierpliwości, jak i za rozmowy przy ciastku”.

Dominika

 

wt2014 3

Próba. Beata, Dominika.

 

„Po raz trzeci miałam możliwość uczestniczenia w warsztatach teatralnych prowadzonych przez pana Marka. Za każdym razem jest to czas wyjątkowy. Poznawaliśmy tajniki sztuki aktorskiej, uczyliśmy się gry zespołowej, spostrzegania i kreatywnego myślenia. Myślę, że wylany pot i wszelki trud sprawił, że nasze więzi w diakonii się zacieśniły, mogliśmy lepiej poznać swoje słabości i mocne strony. Można powiedzieć, że były to swego rodzaju rekolekcje. Dziękuję wspólnocie, za dar warsztatów teatralnych”.

Beata

 

wt2014 4

Próba. Magda P., Magda O.

wt2014 5

Magda S., Kasia

 wt2014 6

Próba. Magda O.

 wt2014 7

Eklerki. Beata, Kasia, Magda S., Agnieszka.

wt2014 8

Słodkie zakończenie warsztatów.