NOWOROCZNY WIECZÓR CHWAŁY

(Siedlce, Sala KLO, 05.01.2017)

Okres Bożonarodzeniowy- to najbardziej odpowiedni czas, aby spotkać się w wielkim zgromadzeniu i oddać pokłon nowonarodzonemu Dziecięciu. Nic więc dziwnego, że licznie zgromadzeni, przystrojeni w królewskie korony (jako Boże dzieci), modlitwą i śpiewem zapraszaliśmy Ducha Świętego. Dziękowaliśmy za Jego dary: pokój i radość, którymi napełniał nasze serca, uzdalniał do modlitwy i śpiewu pięknych polskich kolęd. Dziękowaliśmy Panu za Jego niepojętą miłość i wierność obietnicom, które spełnia.

Byliśmy wielce zaskoczeni, gdy maleńkiego Jezuska uroczyście wniosła młoda Argentynka – Rut, która po Światowych Dniach Młodzieży tak „zakochała się” w naszej Ojczyźnie, że postanowiła tu zamieszkać. I to właśnie ta śniada Latynoska w Wigilię Święta Trzech Króli przypomniała nam o powszechności Kościoła. Złożyła figurkę Dzieciątka w przygotowanym żłóbku. Niech maleńki Jezus jej błogosławi!

W drugiej części spotkania, po pięknie wyreżyserowanej i wystawionej przez naszą diakonię teatralną pantomimie wysłuchaliśmy świadectwa Naszej wspólnotowej siostry. Bardzo poruszyła nas historia życia Mileny, która przeszła długą i trudną drogę zanim otworzyła swoje serce dla Jezusa i teraz wiernie chce Jemu służyć. Niech On będzie uwielbiony, wywyższony i błogosławiony w jej dalszej życiowej drodze!

Z kolei, podczas adoracji, w wielkim skupieniu, na klęczkach, wpatrywaliśmy się w ukrytego w Najświętszym Sakramencie Jezusa, otwierając przed Nim serca, przedstawiając trudne sprawy i dziękując za wszelkie dobro, które dokonuje się w nas i naszych rodzinach.