LISTOPADOWY WIECZÓR CHWAŁY

(Siedlce, 28.11.2013)

Tym razem, na Wieczorze Chwały, Jezus przyszedł z łaską uzdrawiania zranień, oraz przebaczenia tym, którzy zadają ból. Modląc się do Ducha Świętego, uwielbiając naszego Pana i dziękując za wszystko, co miało nastąpić, otwieraliśmy się na Jego uzdrawiającą łaskę. Bardzo pomocna była pantomima ukazująca cierpienie młodego dziewczęcia, mocno poranionego przez bliskie osoby. Jezus, który ma moc uzdrowienia przeprowadził ją przez te miejsca, gdzie rany zostały zadane. W rezultacie przebaczyła Bogu i sobie. Pantomima ukazała przeżycia Magdy (głównej bohaterki pantomimy). Wybrzmiało to w świadectwie, które wypowiedziała. Po latach zmagania się z nieprzebaczeniem ostatecznie przebaczyła swoim winowajcom i pojednała się z nimi.

Zrozumieliśmy, że przebaczenie to proces. Bóg w swoim miłosierdziu, stwarza sytuacje, w których dorastamy do przebaczenia: powoli wyzbywamy się złości, zaczynamy modlić się za naszego winowajcę, dziękujemy Panu za dar jego życia, przynosimy do Jezusa i uwielbiamy w nim naszego Pana. Taką drogę przeszła Marysia zanim dokonał się w niej proces przebaczenia i pojednania i tą radością podzieliła się z nami. Bogu niech będą dzięki!

Z wielką mocą działał Jezus Chrystus na tym spotkaniu, poruszając nasze serca. Podczas adoracji tłumnie podchodziliśmy przed Najświętszy Sakrament, przynosząc osoby zadające nam ból i prosiliśmy o łaskę przebaczenia i pojednania. Kapłani nakładali na nas ręce i modlili się. Z pokojem w sercu, lekkością i radością wracaliśmy do domów. Dziękujemy Ci, Jezu Chryste za łaski, którymi hojnie nas obdarowałeś! Bądź uwielbiony na wieki!