RELACJA Z WIECZORU CHWAŁY Z OKAZJI DNIA OJCA

(Siedlecki amfiteatr, 23.06.2017)

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w godzinach popołudniowych, siedlecki amfiteatr zgromadził rzesze ludzi na wyjątkowym koncercie uwielbienia, poświęconym Ojcom z okazji ich święta.

Swoją obecnością zaszczycili nas i sprawili ogromną radość: biskup Piotr Sawczuk oraz z-ca prezydenta m. Siedlce Jarosław Głowacki. Licznie przybyli również nie tylko ojcowie ale całe rodziny: rodzice z dziećmi, młodzież, osoby starsze i księża. Z pewnością, do tak licznej frekwencji przyczyniła się, zakrojona na szeroką skalę promocja tego wydarzenia poprzez wszechobecne „na mieście i w regionie” plakaty i bilbordy. Dodatkowo, bardzo dużo mówiło się i pisało o tym duszpasterskim projekcie w mediach (Echo Katolickie, Podlasie 24, KRP, RDC itp.), za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni wspomnianym podmiotom.

Dzięki temu w piątkowy wieczór od godziny 19.00 z gardeł rosnącej z minuty na minutę publiczności popłynęło uwielbienie i dziękczynienie do Boga Ojca Niebieskiego za dar życia naszych ziemskich i duchownych ojców. W modlitwie polecaliśmy wszystkie trudne sprawy, z którymi borykają się nasi ziemscy ojcowie oraz ci, którzy nie radzą sobie z życiowymi problemami. Prosiliśmy również za przyszłych ojców, aby swoje małżeństwa budowali na Skale, którą jest Chrystus.

Na udaną realizację, już czwartej edycji Wieczoru Chwały z okazji Dnia Ojca, złożyło się wiele elementów: zręczność diakonii technicznej przygotowującej niezbędny na ten wieczór sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy; ciepły uśmiech diakonii witającej przybywających gości, którym wręczano „na dzień dobry” eleganckie kartoniki z fragmentem tekstu biblijnego; radosny śpiew wielogłosowej scholi katedralnej animującej stronę muzyczną; harmonijne prowadzenie całości spotkania, co zawdzięczamy Emilce i ks. Tomaszowi; wzruszające przesłanie etiudy ewangelizacyjnej przygotowane przez naszą diakonię teatralną; nowe układy choreograficzne diakonii flag; a nawet przepiękne przystrojona scena, co zawdzięczamy diakoni dekoracyjnej. Całość organizacji została przed rozpoczęciem spotkania powierzona Bożej Opatrzności dzięki posłudze wstawienniczej diakonii modlitewnej.

Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy świadectw Jarka i Romka, którzy otworzyli przed nami swoje serca i opowiedzieli o trudnej i niebezpiecznej drodze, którą kroczyli zanim znaleźli się w objęciach miłującego Boga.

W kulminacyjnym momencie spotkania, w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu, mężczyźni oddali swoje życie Jezusowi, po czym każdy z nich otrzymał indywidualne błogosławieństwo (z nałożeniem na głowę rąk) udzielane przez licznie obecnych prezbiterów. To były piękne, radosne i chwytające za serce chwile!

Niech Bóg będzie uwielbiony w naszych sercach, a doznane przeżycia przyczynią się do umocnienia wiary i wzrastania w świętości!