Dnia 25.11.2021 w Sanktuarium Św. Józefa odbył się długo wyczekiwany Wieczór Chwały. Nasze diakonia tańca oraz diakonia flag animowały to wydarzenie. O oprawę muzyczną zadbał zaproszony przez nas zespół Porozumienie z Parczewa. Prowadzenia wieczoru podjęli się: nasza liderka Emilia oraz ks. Tomasz. O uroczyste zapalenie paschału poproszony został ksiądz Adam Klimek, który przed laty należał do naszej Wspólnoty.
W orędziu adwentowym, które na progu tego okresu liturgicznego wygłosił ks. Tomasz wybrzmiały ostatnie słowa z Pisma Świętego czyli z księgi Apokalipsy Św. Jana, gdzie Jezus obiecuje, że „przyjdzie niebawem”. Adwent przypomina nam, że na ziemi jesteśmy jedynie pielgrzymami i przechodniami. Jako wierzący mamy nadzieję, że Pan po nas przyjdzie, bo nas zabrać do nieba. A jeśli Bóg coś obiecuje to słowa swego dotrzymuje. Jezus powróci, bo jesteśmy dziećmi Jego Ojca. On jest pośród nas w Eucharystii,
Po wysłuchaniu orędzia uwielbialiśmy śpiewem naszego Pana ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie wieczoru chwały nasza diakonia prezentów zadbała o to by każdy z uczestników odszedł do domu z adwentowym prezentem. Bo przecież już od najbliższej niedzieli zaczynamy właśnie Adwent.
Opracowała: Katarzyna Strzałek