W czwartek 28-go listopada br. nasza Wspólnota zorganizowała ostatni w tym roku Wieczór Chwały. Rozpoczął się on o godz. 19.00 w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach. Schola działająca przy tej parafii zadbała o piękną oprawę muzyczną, natomiast modlitwę prowadzili ks. Tomasz i przedstawiciel Wspólnoty Kamil.
Po miłym powitaniu i zapaleniu świecy zaprosiliśmy Ducha Świętego, aby przyszedł jak ożywczy deszcz, dotykał naszych serc i rozpalał je ogniem Bożej miłości, abyśmy mogli uwielbiać Pana, dziękować Mu i oddawać chwałę podczas tego wieczoru.
Diakonia modlitewna otrzymała przed spotkaniem słowo: ,,Na koniec zaś bądźcie wszyscy jednomyślni, współczujący, pełni braterskiej miłości, miłosierni, pokorni!” (1P 3, 8), które pięknie wpisało się w kończący się rok liturgiczny.
Gdy nadszedł czas konferencji ks. Tomasz rozpoczął ją od zabawnej historii, której mottem było pytanie: na ile jesteś odpowiedzialny za zbawienie swoje i bliskich? Cytując zdanie z Księgi Apokalipsy św. Jana (3, 15): ,,Obyś był zimny, albo gorący!” kapłan podkreślił, że dla chrześcijanina im większe spotyka przeciwności, tym lepiej, ponieważ jest to okazja do dziękowania Bogu i dawania bardziej wyrazistego świadectwa. Nasz duchowy opiekun przytoczył też sentencję irlandzkiego filozofa Edmunda Burke: ,,Żeby zło zatryumfowało wystarczy, aby dobrzy ludzie nic nie robili”. Potem zadał pytanie: co robisz widząc szerzące się wokół zło? Jaką postawę przyjmujesz? I przestrzegał cytując sentencje włoskiego poety Dante Alligieru z ,,Boskiej komedii”: ,,Najgorętsze miejsca w piekle są przygotowane dla tych, którzy w czasie zamętu moralnego przyjmują postawę neutralną”.
Po zakończonej konferencji nastąpiło wystawienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie na ołtarzu. ,,O Jezu w Hostii utajony, serce moje Cię czuje. I choć kryją Cię zasłony, Ty wiesz, że Cię miłuję” – wyśpiewaliśmy słowa autorstwa św. Siostry Faustyny zapisane w jej ,,Dzienniczku”. Trwaliśmy przed Panem w ciszy i wsłuchiwaliśmy się w słowa poznania, jakie Duch Św. do nas kierował przez kapłana i siostry ze Wspólnoty. Uroczyste błogosławieństwo monstrancją zakończyło adorację.
Kolejny Wieczór Chwały, na który zapraszamy już dziś, odbędzie się 30.01.2025 roku.
Na zakończenie zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a wychodząc z kościoła mogliśmy zabrać słowo Boże. Niech Ono umacnia nas w jednomyślności, miłości, w byciu miłosiernymi i pokornymi każdego dnia.
Opracowała: Jolanta Wołosiak