DZIELIĆ SIĘ RADOŚCIĄ

(Sspotkanie modlitewno-formacyjne, 05.06.2014)

 

Temat konferencji idealnie wpisał się w spotkanie formacyjne, które rozpoczęliśmy celebracją Mszy św. w intencji naszej Wspólnoty i adoracją Najświętszego Sakramentu. Pełne uczestnictwo w Eucharystii i godzinne trwanie w obecności Jezusa – to najpiękniejsze i najradośniejsze chwile.

Bartek, który po dłuższej nieobecności jest znów z nami (cieszymy się z tego), mówił o radości, która swe źródło ma w Bogu i jest działaniem Ducha Świętego. Mówiąc o tym emanował z niego Boży pokój i szczęście. Tak może mówić tylko ktoś, kto doświadcza właśnie takiej radości.

                   

Radość jest tematem bardzo często przywoływanym w Piśmie Świętym. Bóg zaprasza do radości, która płynie z poznania Go jako miłosiernego i miłującego Ojca. Doświadczając Bożej miłości, nie możemy zatrzymać jej dla siebie. Duch Święty posyła nas, abyśmy szli i z radością głosili dobrą nowinę o zbawieniu. Nasza wspólnota jest w szczególny sposób namaszczona, wybrana i przygotowywana do tego dzieła. Mając tę świadomość żadną miarą nie możemy się od tego uchylać, a z radością podjąć wyzwanie. Do realizacji tego zadania mają służyć powstające nowe diakonie, w których każdy z nas znajdzie swoje miejsce i będzie służył na miarę charyzmatów, w które wyposażył go Duch Święty. Bądź uwielbiony Boże w tym, co dla nas przygotowałeś! Tobie chwała cześć!