DROGA DO ŚWIĘTOŚCI

(Spotkanie modlitewno-formacyjne, 21.05.2015)

Na spotkaniu gościliśmy Radka (serdecznego przyjaciela naszego duchowego opiekuna – Ks. Tomasza). Historia jego życia okazała się być bardzo interesująca i dla nas wielce pouczająca. Po śmierci swego taty, gdy Radek miał zaledwie 11 lat, zbuntował się, przestał chodzić do kościoła i zaczął żyć jak gdyby Bóg nie istniał.

Gwałtowne nawrócenie dokonało się w siedemnastym roku życia i od tej pory datuje się jego wzrastanie w świętości. Oddał swoje życie Jezusowi, doświadcza Jego obecności i pragnie o Nim świadczyć. Kościół jest istotą jego życia, a codzienna Eucharystia dodaje mu sił. Zrozumiał, że Bóg ma dla niego najlepszy plan i pragnie współpracować w jego realizacji. Krzyż przyjmuje z dziękczynieniem jako dowód miłości Boga.

Świadectwo Radka było tym cenniejsze, iż połączone z konferencją , która zawsze dla nas ma ogromną wartość. Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu dziękujemy za dar jego życia; drogi do świętości i życzymy wytrwałości w dalszej pracy w głoszeniu Dobrej Nowiny o Chrystusie, naszym Panu i Zbawicielu!