S.N.E. ZAPRASZA NAS DO POSŁUGI

(Spotkanie modlitewno-formacyjne, 06.04.2016)

Zwyczajem naszej Wspólnoty w pierwsze czwartki miesiąca spotykamy się o 18.00 w kościele pw. św. Józefa na wspólnotowej Eucharystii i godzinnej adoracji. Dopiero po tym wyjątkowym czasie uwielbienia przenosimy się do sali naszych spotkań, gdzie zwykle pracujemy w ramach warsztatów ewangelizacyjnych. Tak właśnie wyglądał ostatni czwartek. Najpierw ks. Tomasz podsumował ostatnie dzieła misyjne realizowane w Wielkim Poście. Odniósł się szczególnie do sposobu głoszenia świadectw w ramach nauk rekolekcyjnych. Usłyszeliśmy wiele pochwał pod adresem głoszących. Nie zabrakło również kilku cennych uwag, które wzięliśmy sobie głęboko do serca. Następnie wysłuchaliśmy czterech świadectw działania Pana w życiu naszych Braci i Sióstr. Treści były radosne i chrystocentryczne, co świadczyło o znajomości zasad wygłaszania świadectw. Niech Bóg będzie uwielbiony w ich trudzie!

Ten błogosławiony trud jeszcze nie skończył się, gdyż ks. Tomasz zapoznał nas z projektami Szkoły Nowej Ewangelizacji na nadchodzące miesiące i poprosił o włączenie się w rozmaite posługi z tymi dzieła mi związanymi.

Przed nami Kurs Nowe Życie, podczas którego kilka osób spośród nas po raz pierwszy będzie głosiło konferencje! To wielkie i bardzo poważne wyzwanie. Pracy jest wiele, ale i radość ogromna, gdyż Pan chce się nami posługiwać i wysyła w coraz dalsze zakątki naszej Diecezji. Bogu niech będą dzięki!