WSPÓLNOTOWA EUCHARYSTIA W SIERPNIU

(Siedlce, kościół pw. św. Józefa, 04.08.2016)

Podczas tegorocznych wakacyjnych miesięcy nieprzerwanie spotykamy się, by formować nasze umysły i serca na wzór Serca Jezusowego. Piękne są czwartkowe adoracje, gdy w ciszy i wielkim skupieniu wpatrujemy się w Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Nasze serca biją wtedy żywiej, a na usta cisną się słowa pełne wdzięczności i uwielbienia. Dlatego i tym razem godzina poświęcona Panu podczas czwartkowej adoracji upłynęła niespodziewanie szybko.

Po niej mieliśmy radość bycia na Eucharystii, której godzina celebracji została zmieniona ze względu na trwającą pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę. Dlatego Msza zaczęła się o godz. 20:00, a po jej zakończeniu przeżyliśmy wspólnie Apel Jasnogórski „duchowych pielgrzymów”. Odśpiewaliśmy zatem słowa Apelu w łączności z pielgrzymami, którzy zmierzają do tronu Najświętszej Panienki.

Dowodem na to, jak dobrze nam razem być był fakt, że gdy po zakończeniu nabożeństwa siostra zakrystianka prosiła o opuszczenie kościoła, aby mogła go zamknąć, staliśmy jeszcze długi czas przed świątynią, dzieląc się radościami ostatnich dni. Dziękujemy Ci Panie za dar naszej wspólnoty, za piękną posługę opiekuna duchowego, Ks. Tomasza, który rozpalił w nas miłość do Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu i nauczył miłować się nawzajem.