MOC ŚWIADECTWA

(Spotkanie modlitewno-formacyjne, 02.02.2017)

W pierwsze czwartki każdego miesiąca rozpoczynamy nasze spotkania wspólną Eucharystią i godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu. To piękny i błogosławiony czas, podczas którego otrzymujemy to, co najważniejsze dla żywej relacji z Panem. Przyjęcie do serca Tego, który jest Chlebem życia umacnia nas zarówno fizycznie jak i duchowo, a godzinna rozmowa z Nim w ciszy dodaje sił. Niektórzy wprost mówią o „ładowaniu akumulatorów”. Coś w tym rzeczywiście jest, gdyż spotkanie po Eucharystii wydaje się być o wiele bardziej radosne niż zwykle i sprawia, że wszyscy pragniemy dzielić się doświadczeniem spotkania Jezusa, o którym nie wstydzimy się mówić innym.

Dobrze, że mamy takie pragnienia, gdyż zbliża się wiosenna ewangelizacja szkół, którą od wielu lat tradycyjnie organizujemy w Wielkim Poście. Mamy świadomość, iż idąc do młodzieży ze słowem Bożym powinniśmy znać i konsekwentnie stosować sprawdzone wielokrotnie zasady mówienia świadectwa, aby nim zainteresować i wzbudzić u słuchaczy pragnienie oddania życia Jezusowi.

Świadectwa wygłoszone na pierwszoczwartkowych warsztatach i tym razem posłużyły jako „materiał do obróbki”. Krytyczne uwagi poczynione przez księdza przypomniały nam na nowo, gdzie tkwi siła dobrze przygotowanego świadectwa oraz to, czego unikać i nad czy dłużej się zatrzymać w czekających nas spotkaniach, nie tylko z młodzieżą. Oczywiście, najpierw otrzymaliśmy wzorzec świadectwa, w którym nasz duchowy opiekun opowiedział o swoim życiu, począwszy od dzieciństwa, a skończywszy na wyborze jego drogi życiowej. Okazało się, że piękne i bogate w treści świadectwo może, a niekiedy powinno trwać nie więcej niż 10 minut! Wszyscy otrzymaliśmy też pracę domową: napisać własne świadectwo budując narrację Według poznanego schematu. To nie lada wyzwanie, ale jest Duch Święty, który przyjdzie z pomocą, gdy Go o to pokornie poprosimy. Chwała Ci Panie!